Ouerzicht eenige Buitenlandsche militaire Tijdschriften. Journal of the R. U. S. I. Nov. 1917. Dit nummer opent met een artikel „military character" van den Vice Admiraal S. Sims. Het is wel een typisch verschijnsel, dat deze materie tegenwoordig het onderwerp uitmaakt van vele geschriften, oa. ook van vele Nederlandsche tijdschriften en dagbladen. Schr. komt tot de conclusie, dat de steunpilaren van „military character" zijn loyaliteit en initiatief. „It involves the two wholly essential twin qualities of loyalty and initiative, and all those qualities that are necessary to inspire and develop them, as well as all those that flow from their com bination. Loyalty in itself is always indispensable, but initiative without loyalty is dangerous, it is their intelligent and trained co operation which is the vital characteristic of modern armies." Handelen als er gehandeld moet worden en niet volgens eigen inzicht, maar zooals de chef gehandeld zou hebben, indien hij te genwoordig was geweest Om dit beginsel in een leger of vloot in te leven, is opleiding in die richting noodig. Schr. erkent, dat de Duitschers dit beginsel het eerst en het gron digst hebben toegepast en dat zij vooral in den oorlog van 70-71 de goede resultaten ervan hebben kunnen vaststellen. Tegenwoordig heeft het practisch gesproken in alle legers ingang gevonden. Ook in de groote marines is het aangenomen; spr. geeft enkele voorbeelden uit de krijgsgeschiedenis en behandelt daarna de op leiding in marines. Ook met voorbeelden geeft hij aan, hoe het optreden van de chefs van grooten invloed is op de opleiding der ondergeschikten. „We believe it is the duty of every officer to study his own character that he may improve it, and to study the characters of his associates that he may act more efficiently in his relation with them". Hij eindigt met een korte opsomming van verschillende zaken, welke altijd in acht moeten worden genomen en verschillende, welke altijd vermeden moeten worden, wil men „the military character" ontwikkelen in de richting, waarin vloot en land er het meest bij gebaat zullen zijn. 132

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 82