Uan fllles Wat. 5et kaderuraagstuk. Toen de scheepvaart gestremd werd, is de wijze maatregel genomen om aan de mindere militairen, die recht hadden op vertrek naar Nederland, toe te staan zonder verband door te dienen, totdat de verbinding weder hersteld zal zijn. In normale tijden vertrokken met iedere boot kader en manschappen naar Patria, maar daar ook geregeld detachementen uitkwamen, bracht dit geen schokkende veranderingen. Nu echter staat de scheepvaart al meer dan een jaar stil. Men kan er dus stellig op rekenen, dat naar ruwe schatting minstens al een drie honderd man kader recht hebben om onmiddellijk na den oorlog te vertrekken. Blijft de scheepvaart nog lang gestremd, dan groeit dat getal tot voor het leger onaangename proporties aan, tenzij er, om in het alsdan plotseling ontstaande gebrek aan kader te voorzien, reeds maatregelen zijn genomen, hetgeen mij niet bekend is. Zijn er b.v. maatregelen getroffen om nu reeds vrijwillig- en militiekader van het Nederlandsche leger over te halen zich voor Indië te verbinden met opzending zoo spoedig mogelijk na den oorlog? Zijn er pogingen gedaan om door gunstige voorwaarden het kader, dat recht op de thuisreis heeft, ook nog eenigen tijd na het sluiten van den vrede aan te houden, enz.? Ik zeg, het is mogelijk, dat er in dien geest al gewerkt is, en dan is dit stukje overbodig. I'm only a cavalry charger, And I'm dying as fast as I can (For my body is riddled with bullets They've potted both me and my man) And though I've no words to express it, I'm trying this message to tell The kind folks who work for the Red Cross Oh, please help the Blue one as well! Mars. fin appeal. 127

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 77