uitgang der techniek op het gebied der berichtsoverbrenging de op het gezicht verouderde middelen van het V.V. ook in den tegen- woordigen oorlog hunne waarde opnieuw hebben bewezen. Geen enkel middel is op zich zelf volkomen betrouwbaar; toepassing van meerdere tegelijk is dringend noodig. Aan de hand van de krijgs geschiedenis licht hij de verschillende van het V.V. vervolgens toe. Luit. Voorwalt beëindigt zijn artikel „Verplichtingen van bevel voerenden ten aanzien van de Infanterievuürleiding overeenkomstig de Nederlandsche reglementen en voorschriften". Hij bespreekt thans de verplichtingen van den sectiecommandanta. in het algemeen vuurgevecht, b. op groote afstanden, c. het vuren in gesloten orde op middelbare en kleine afstanden. Hoewel schr. erkent, dat in het hedendaagsche vuurgevecht de man op zich zelf is aangewezen, vond hij de behandeling van de vuurleiding toch nuttig voor de aspirant-officier-sectiecmdtn, met wier kennis daarvan het niet erg rooskleurig gesteld schijnt te zijn. Luit v. Voorst Evekink behandelt het rijden van een officierspa trouille. Hij heeft daartoe het voorbeeld uit „von Kleist. Die Offi ciers-Patrouille u s.w." bewerkt voor Nederlandsche toestanden en terreinen. In het volgende nummer zal het artikel worden vervolgd en besloten. Res. luit. Kengen vervolgt zijn artikel „Regeling van het vrij ver voer voor militairen". In „Arbeid voor onze stormsectiën" geeft kapitein Oly een ver haal van een oogetuige, dat hij overgenomen heeft uit de Revue militaire suisse van September 1917. Het betreft een onderneming in den loopgravenoorlog van het W. front met het doel om ge vangenen te maken, ten einde te weten te komen, tot welk regiment en welke divisie de tegenoverliggende vijand behoort. Uiterst zorgvuldig is de voorbereiding, ook de artilieristische. Om 3.40 n. m. openden 3 soorten geschut het vuur: de mijnwerpers op de prikkeldraadversperringen, de 75 m.M. met spervuur 100 M. achter en op de flanken van het aantevallen saillant, de 155 m.M. op de emplacementen van de vijandelijke batterijen en mitrailleurs Om 4.40 waren de bressen in de versperring opengelegd. Om 5.10 verlegden de mijnwerpers het vuur op de loopgraven der 1ste linie Om 5.22 ging het Fransche detachement (100 man) ten aanval over op de 35 a 50 M. verder gelegen vijandelijke linie. Om 5.28 waren 3 Duitschers gevangen in de Fransche loopgraven gebracht en werd het sein tot den terugkeer gegeven, om 5.33 was het detachement weer binnen en werd de artillerie hiervan bericht. 226

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 100