Boekbespreking. De Indische Archipel. Geschied kundige Schetsen, door Dr. E. B. Kiel- stra. Haarlem, de Erven Bohn. 1917. De Redactie had het voorrecht van den eersten redacteur van dit tijdschrift, Dr. E. B. Kielstra, te ontvangen een exemplaar van zijn werk „De Indische Archipel. Geschiedkundige Schetsen", een vervolg op den bundel, die in 1910, onder den titel Indisch Nederland bij de Erven Bohn te Haarlem het licht zag. Het streven van deze uitgave is om iederen Nederlander en in de eerst e plaats hem, wien in Indië een werkkring wacht, in beknopten en bevattelijken vorm te verhalen, wat hij van de geschiedenis der besproken landstreken behoort te weten. Dit doel nu is o. ivolkomen bereikt. Dr. Kielstra geeft duidelijke en beknopte geschiedkundige schetsen over den Java-oorlog, het Bantamsche Sultanaat, de Sultans van Cheribon, Nederland's be trekkingen tot Riouw, de Afdeeling Indragiri, de Lampongs, het Maleische Schiereiland, Noord-Borneo, het Sultanaat van Ban- djarmasin, West-Borneo en Nieuw-Guinea. Deze opsomming moge een denkbeeld geven van den rijken inhoud van dit werk, waar voor overigens reeds de naam van den Schrijver eene voldoende aanbeveling is. Wij kunnen dan ook een ieder, die belang stelt in de geschiedenis dezer gewesten de lezing ;van dit werk aanbevelen, al zullen velen het betreuren, dat kaarten of schetsen en eene op gave der voornaamste bronnen voor uitvoeriger studie van een of ander onderwerp ontbreken. Red. 229

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 103