dan beschikt de A B. er wellicht niet over, zoodra de cavalerie wel kan worden aangewend. (2) Het is niet gewenscht de Art. achter het voorste bataljon der hoofdmacht in te deelen. Bedoeld bataljon wordt al gauw gebezigd, 't zij om de voor hoede te steunen, 't zij om een nieuwe voorhoede te vormen en dergelijke, en dan staat de Ah. in eens vooraandaarom „Art. ach ter het 2e bataljon der hoofdmacht". Het is o i uit een oogpunt van veiligheid niet noodig tusschen de afdeelingen Art. Inf. te laten marcheeren; bestaat gevaar voor een onverhoedschen aanval op de flank der colonne, dan moet naar die zijde beveiligd worden. Wèl kan er iets voor te zeggen zijn, van meet af aan, bepaalde Infanterieafdeelingen te bestemmen om eventueel de Art. (stellingen) te dekken en die Inf. kan dan a priori bij de afdeelingen (aan den staart b. v.) marcheeren. De Art. Comdt. marcheert bij den A B., de verkenningsorganen der afdeelingen en batterijen kunnen mede daarbij marcheeren. indien zulks gewenscht wordt geacht. Punt 79 (2). Werd reeds vroeger besproken. Onvoldoende nachtrust kan dikwijls voorkomen worden door vroeg naar bed te gaan Punt 80 (1). Het laatste kan ook gelden voor marschen buiten bereik van den vijand. Punt 81. Dit punt behoort o. i. onder den veiligheidsdienst en niet hier. Punt 83 (2). Toch op hoofdwegen niet noodig? Het is echter volkomen juist, dat het soms aanbeveling kan verdienen. Deze alinea geldt evenzoo voor marschen buiten bereik van den vijand. (3). Waartoe? dit ware er bij te vermelden. (4). Behoort onder „veiligheidsdienst". (5). Geldt ook voor marschen b. b. v. d. vijand. (6). Wat zijn alle onderaanvoerders? ook s. cn.? (8.) De „afstand enz." behoort thuis onder „veiligheidsdienst" wtlke onderdeden wordt hier bedoeld; van de Hoofdmacht? en die marcheert geheel gesloten. (t 2). Een défilé voor een marschcolonne? Is er nu wel een staf officier voor noodig om dit te gaan controleeren? (13). Mag anders wel zonder bevel worden gevuurd? (17). Dit achten we niet altijd juist, het tempo is onwillekeurig 179

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 53