bij nacht vlug en soms schiet men dan juist, door 't gemis aan hitte en afleiding, vlugger op dan overdag. (>8) Wat doen dan de volgende afdeelingen? Punt 84. (1). Een „definitie" v. geheime marschen is o. i. niet ongewenscht. Welk verband bestaat er tusschen de geheimheid en de inlichtingen omtrent den vijand? Punt 85 (6). Ten onrechte spreekt de betrekkelijke order van de „Velduitrusting" der Genietroepen. Velduitrusting is de uitrusting te velde van den man (wapening, munitie, veldzak, enz De bedoeling hier is, dat een deel van den G. T. der Genietroe pen bij den B. T. of Alg. T. kan worden vervoerd. Punt 86 (1) Op 2 K. M. waarvan? (2) Nu er, naar we vermeenen, een 9e keukenwagen is, vervalt thans niet eindelijk dat kookgereedschap der Officieren? (4). Wordt hier bedoeld verkennende Brig, of Legercav.? en waar marcheert nu ten slotte die B. T, der bedoelde Infanterie? Punt 87 (3) V. S". behooren tot den Alg. Trein en moeten o. i. daar ook bij marcheeren, tenzij een gevecht ophanden is, dan pas worden ze tijdig opgecommandeerd. (5;. Het medevoeren van deelen M. T. bij een voorhoede zal zich wel niet voordoen. Punt 88 (1). Welke treinen? (2). Welke trein (3) Geldt dat onder omstandigheden ook niet voor den Alg. T. (4). Hier wordt weer in eens van „troepencomdt." gesproken. Hoofstuk III. Punt 94. De alinea's zijn o.i. nogal willekeurig in één punt ondergebracht, terwijl ook de redactie minder gelukkig is. „Legert zich" is weer een leelijk germanisme. De bedoeling is o.i. de volgende: Bij de legering moet rekening worden gehouden, zoowel met tactische, als met hygiënische eischen; van de omstandigheden zal afhangen, welke eischen op den voorgrond treden. Is b. v. aanraking met den vijand uitgesloten, dan treden als regel de hygiënische eischen op den voorgrond. Alsdan zal zooveel mogelijk kantonneeren worden toegepast, waar bij om opeenhooping te voorkomen zoonoodig de onderdeden der troepenmacht in verschillende, desnoods op ruimen afstand van elkaar gelegen kantonnementen worden ondergebracht en elke 180

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 54