Punt 104 (1„Vorenbedoelde voorbereiding"; dit is o.i niet dui delijk. Daar de A. B. als regel pas nadere bijzonderheden van den Comdt der kwartiermakers verneemt, is het niet geheel begrijpelijk, hoe een en ander een grondslag moet vormen voor het legerings bevel, dat bij voorkeur dan al moet zijn uitgegeven. Het gestelde in (2) zal dan ook wel regel zijn. (3). Is dit niet wat overdreven? Ter vervanging van een legerings bevel is het intusfchen wel praktisch. (4). Men zij toch niet te royaal met het aanleggen van seinge- meenschap, vooral niet, als men den volgenden dag weer vroeg weg moet. Punt 105 (1). Rechtstreeksche beveiliging ten rechte „bewaking". Rechtstreeksche beveiliging- Veiligheidsdienst; Indirecte bevei liging Verkenningsdienst. Wat wordt bedoeld met onderlinge verbinding in een kantonne- ment of bivak? Afsluiting behoort onder bewaking. (2). Wat zijn alarmplaatsen? (3). In een bivak (kant.) voor 1 nacht, dus geen bivak(kant.)- bevel. Punt 106. O.i. overbodig, hij treedt immers op als PI. Mil. Comdt.; hier weer een o. i. onnoodig gebruik van een stafofficier. Punt 107 (3). Onder c. q. ware vóór „veiligheidstroepen" duide lijkheidshalve te stellen „oorspronkelijke". (4). Dit is niet duidelijk, elke onderafdeeling heeft haar appèlplaats wat wordt nu bedoeld met „de troep, die opmarcheert"? D. Dit is geen rechtsreeksche beveiliging, doch „bewaking". Zie voren. Punt 112 (1). „Zich als veldwachten gedragen", dus posten uit zetten en sluippatrouilles? Neen toch? (3). Waar dienen deze nu voor? 't Gaat hier toch over „legering" en niet over „verkennings- of veiligheidsdienst". Punt 113. Daar komt o.i. niets van terecht, 't Is al mooi, als ze de politiewacht kunnen wijzen. De Comdt. daarvan kan nadere in lichtingen verstrekken. Punt 114. Voor 's nachts zie 143 (5). Punt 116 (2). Zie de aanteekening bij punt.95'. 5" Punt. 118 (1). Indien „bij gedeelten" wordt gebaad enz., vragen we ons af, hoe lang duurt alles dan niet, voor er rust is? Punt 119. Zie de aanteekening bij punt 95. Punt 120 (5). Erg duidelijk is o.i. dit niet; wat wordt eigenlijk 182

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 56