Intendant, die als Directeur der Centrale Magazijnen optreedt en te Amsterdam zijn standplaats heeft, is belast met de aanschaffing der benoodigde uitrustingstukken en grondstoffen, terwijl hij tevens het oppertoezicht heeft over de bewerking van de grondstoffen, voor zooveel die in de Centrale Magazijnen zelf plaats vindt. De Centrale Magazijnen, aan het hoofd van elk waarvan een Kapitein-Kwartiermeester staat, zijn in de eerste plaats bestemd voor de bewaring van de door de Directie aangeschafte goede ren, die van daaruit naar mate van de behoefte gezonden worden aan de verschillende Garnizoensmagazijnen van kleeding en nachtleger. Het Centrale Magazijn te Delft is meer in het bij zonder bestemd voor de bewaring van nachtleger en hospitaal- goederen, dat te Woerden voor de bewaring van kampementsgoe deren (tentenmateriëel, dekens, enz.) Het Centrale Magazijn te Amsterdam doet, behalve voor bewaring, dienst als magazijn van aanschaffing, waar alle aangeschafte goederen worden geleverd en gekeurd. Deze keuring geschiedt door een aan den Directeur der Centrale Magazijnen ondergeschikte Keuringscommissie, als hoofd waarvan een Kapitein-Intendant optreedt, en die verder uit officieren en burgerleden is samengesteld. Bovendien vindt bij de drie Centrale Magazijnen de aanmaak der militaire uniformen plaats. In een vervolg op mijn artikel stel ik mij voor in de eerste plaats aan te toonen, dat ook ten onzent specialisatie en decentra lisatie gewenscht en mogelijk zijn. (Wordt vervolgd). B. H. J. van Deutekom. Majoor der Intendance. 217

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 91