Bet gebruik uan de Artillerie gedurende de groote (Tlanoeuures in 1916. De slag bij Tjiblnong (slot). De lste brigade, behoorende tot een rood landingsleger, rukt van de operatiebasis Batavia op in de richting Buitenzorg met opdracht het vooruitgeschoven detachement, dat de wegen over den Poen- tjak en over Tjibadak naar Tjiandjoer zal observeeren, in zich op te nemen, en vijandelijke ondernemingen langs de wegen bovenge noemd te keeren. Van de hoofdmacht van het bij den Tjitaroem staande roode leger rukt een detachement ter sterkte van 2 bataljons infanterie, 1 batterij en 1 sectie mobiele vestingartillerie van 7 cM. L|28, 1 peloton cavalerie en 1 sectie genietroepen, over Tjibitoeng en Tjileungsir op om de ls'e brigade te versterken. De in de richting van den Poentjak en van Tjibadak vooruit- gebrachte onderdeden van het vooruitgeschoven detachement moe ten, al schermutselende, voor overmachtige blauwe troepen, op elk front 1 brigade sterk, terugtrekken. In verband hiermede besluit de Comdt. der lste brigade, die geen kans ziet de naderende blauwe brigades vóór hun vereeniging bij den driesprong Tjiawi (splitsing van de wegen over den Poen tjak en over Tjibadak) gescheiden te slaan, een stelling in te ne men in den zuidrand van Tjibinong, 500 M. ten Z. van paal 29, en aldaar de aankomst van het over Tjibitoeng en Tjileungsir oprukkende detachement af te wachten. Den 22sten September bereikte de lste brigade Tjibinong om streeks den middag. Onmiddellijk daarop begaf zich de Brig. C., die toen nog zelfstandig het commando voerde, met den A. C., de a. s. vakcommandanten en den mitrailleurcommandant in het terrein, om het beloop van de stelling, hare verdeeling in vakken, de artillerie- en mitrailleurstellingen mondeling aan te geven en toe te lichten. Hierop werd een aanvang gemaakt met het werken aan de stel- 135 1. M. T. 9 1918.

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 3