Hoewel niet meer troepen dan noodig enz., streve men zooveel mogelijk naar handhaving van het tactisch verband". „Niet meer troepen dan noodig", dus nooit meer cavalerie, dan voor den veiligheidsdienst noodig is. (2). Een diepere opstelling geeft voor de troepenmacht een grootere veilige zone. Intusschen zet de gebezigde redactie de zaak op den kop, de hoofdmacht is ergens; en nu schuift men, b.v. vooruit, de veiligheidstroepen en hoe verder men nu die voorwaarts echelonneert, des te grooter de veiligheid in die richting, voor de hoofdmacht. p. 154. De inhoud van dit punt hoort onder de grondbe ginselen van den veiligheidsdienst niet thuis, doch meer onder oorlogsmarschen en legering Veiligheidsdienst tegen den vijand in de lucht behoort een apart punt te zijn, dat—analoog aan 153—mededeelt, op welke wijze de hoofdmacht daartegen vordt beveiligd. B. 1. Handelt over „gemengde" troepen; over „met-ge mengde" troepen (behalve Cavalerie) wordt niets aangetroffen. Indeeling in marschveiligheidsdienst bij front-, flank- en terug- tochtsmarschen had aanbeveling verdiend, 't geen hieronder ook nader blijkt. p. 155 (1). De uitdrukking „dan wel het te ontwijken is, voor zooverre frontmarschen betreft, wat hier wel de bedoeling zal zijn, minder op haar plaats, immers, men maakt geen front marschen om ten slotte het gevecht te gaan ontwijken Het beletten van de verkenning kan maar in een bepaalde strook aan de voorhoede worden opgedragen, de A B. zal soms ook tegen verkenning van zijn flanken moeten laten waken, p, 156. (1). Hier gaat het blijkbaar over een frontmarsch. (2). Idem. Dit is een zeer juiste opvatting. De voorhoede wordt dan minder een element der marschbeveiliging, dan wel het eerste gevechtsechelon, er komt dus wijziging in de taak, de tijd- en ruimte-factoren van punt 155 komen thans op den voorgrond, p. 157. (1). Bedoeld is bij een frontmarsch. (2). „Zoo eenigszins mogelijk wat wil dit zeggen? O. i-, als de A.B. over Cavalerie beschikt, dan moet hij er den voor- 277

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 53