andere voorwaarden stelt het terrein en dit had o.i. wat uit gebreider behandeld kunnen worden. (4). Doorzoekingspatrouilles geeft de spits dus, deze kunnen vooruitgeschoven worden [voorloopig zie p. 163 (2)]. (5). Voorhoedecavalerie behoort te dienen voor beveiliging en niet voor verkenning. Steeds geldt het oude beginsel: een deel der bij den troep ingedeelde Cav. {niet der voorhoedecav.) voor rechtstreeksche beveiliging, doch niet meer dan noodig (hiertoe behoort de Voorhoedecav.), de rest (zoo sterk mogelijk) behoort de A. B. nooit af te staan aan den voorhoede (enz.) commandant, doch hij (de A. B.) geeft daaraan een verkennende taak. Het gedeelte voor de rechtstreeksche beveiliging, dus sterker dan 1 peloton (anders heet f cavaleriespits), gaat max. 5 K. M. vooruit. Men denke er om, dit is een maximum, dus geen norm. Nog eens, o. i. moet hier niet van „een gedeelte" worden gesproken, want meer dan voor de rechtstreeksche beveiliging benoodigd, mag den Voorhoedecommandant niet ter beschik king worden gesteld. Steeds een cavaieriepatrouille op den marschweg! (6). De cavaleriespits heeft in principe dezelfde taak als het in 5 bedoelde „gedeelte" der voorhoedecavalerie. Indien dit „onmiddellijk gevaar" van art. moet komen op vrij grooten afstand, is er natuurlijk door de cav. spits niets tegen te doen. Wat is de „beveiligende" afdeeling? de cavalerie spits zelve toch? Doch dit zal wel niet de bedoeling zijn. p. 160 (1). Liever „kleinere afstanden noodzakelijk". (2). Waarom is het woord „tijdelijk" opgenomen? (3). Dit verdient ook al met het oog op vermoeienis voor de troepen der voorhoede, waarvan wellicht nog veel gevergd moet worden (aanraking met den vijand, voorpostendienst), veel aanbeveling. p. 161 (1). De „kleine" regelt zich dus terecht naar de „groote"; men moet o. i. alleen verbindingsmanschappen of -rotten aan wijzen, als dat noodig is, en dit is uitzondering. Dat toezicht is een baantje! 279 I. M. T. 18 19'8.

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 55