De hoofdmacht marcheert b. v. van Zuid naar Noord. Haar doel ligt dus in het Noorden, onverschillig, of het een front- dan wel een flankmarsch is. Om zich nu b. v. tegen aanslagen uit het Oosten te vrijwa ren, wordt een flankdekking zijwaarts uitgeschoven. Taak der flankdekking: beveiliging in Oostelijke richting. Sterkte der flankdekking: zoodanig, dat zij haar taak kan vervullen en dus geen ondersteuning behoeft. Intusschen, absolute waarheden bestaan er slechts weinige in de tactiek en zoo zal het voorkomen, dat het noodig is, dat de flankdekking wel degelijk wordt gesteund. Is b. v. een flankdekking ook bestemd om de omvatting in te leiden (168), dan zal de A. B., als ze in contact komt met den vijand en er dreigt gevaar, dat de flankdekking (omvat tende groep) zelve wordt omvat, of ook maar wordt vastge= houden, wel degelijk tot steun overgaan, Dreigt, bij een front-of flankmarsch, de flankdekking te be zwijken, dan zal de A. B. om te voorkomen, dat dientengevolge de hoofdmacht het (in het N. liggend) doel niet bereikt, wel degelijk steun gaan verleenen. p. 171 c. Achterhoede. De door ons gewenschte splitsing in front-, flank-en terug- tochtsmarschen is hier wel aanwezig. p. 172 (2). O. i. „altijd" en niet „gewoonlijk", p. 173 (1). Het beletten van de verkenning kan zij slechts „in eigen rayon" evenwijdige vervolging kan niet door de achterhoede wor den gemeld, of vertraagd. Deze vervolging heeft tot resultaat, dat men tegelijk met het maken van den terugtochtsmarsch een flank- of een frontmarsch maakt, en daartegen is de rechtstreeksche beveiliging: flankdek king en voorhoede (en niet de achterhoede)en de indirecte beveiliging de verkenningscavalerie van den A. B. (2). Wat is „in dit geval"? Indeeling van Cavalerie? p. 174 (2). In het bedoelde geval is de vijand, evenals de achterhoede, al ontwikkeld. (4). Zijn we hier niet wat van de „gemengde" troepen afgeraakt 282

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 58