p. 184 (1). Neen, in de eerste plaats van den vijand (zie 185) en daar hangt de wijze van legeren van de hoofdmacht mede samen. (2) Wegen zijn zeer zeker hoofdzaak! (3) Flanken der voorposten, öf van de hoofdmacht p. 185 (1) Voorposten rechtstreeksche beveiliging. Bivakwachten bewaking. Hoewel in het bedoelde geval met eenvoudige veiligheids maatregelen zeer wel kan worden volstaan, vormt zulks echter o. i. geen reden om de echelonneering naar voren, niet reeds te formeeren, vooral als voor voorpostenreserve en c. q. deta chementen goede legeringsplaatsen voorhanden zijnmen streve er daarom naar, om de voorpostenresserve en c. q. enkele voorpostendetachementen reeds vooruit te schuiven, al zullen ze vermoedelijk ais zoodanig nog geen dienst te doen hebben en plaatse nu hiervóór de door het V. V. bedoelde bezettings- afdeelingen (zwak). Het afpatrouilleeren van het terrein zal veelal nog niet noodig zijn. (2). De taak der voorpostenreserve is niet slechts onder steuning der detachementen, doch de hoofdzaak van alles de detachementen zijn elementen van de voorpostenreserve en deze laatste geen soort aanhangsel (voortroep is een element van den hoofdtroep). (3). Het had aanbeveling verdiend de reden dier wen- schelijkheid op te geven! Natuurlijk moet de Voorpostencomdt. altijd een reserve hebben wat is nu een Comdt., die a priori alles uit handen geeft? „Gewenscht" ware dan ook te veranderen in „noodig". p. 186. „De troepen", d. i. „de hoofdmacht", zoodat het ge stelde o. i. onder „legering" thuis hoort. De zinsnede „welke laatste tevens kunnen dienen, enz." had zonder bezwaar achterwege kunnen zijn gebleven. De genoemde veldwachten hebben o.i. niet veel zin, terwijl het teruggaan dier afdeelingen, bij een aanval, funeste gevolgen kan hebben. p. 188(1). Ordonnansen? 284

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 60