P. 251 (2) en i p 252 (1) en(2)j Ju'st' Comdt. is de verantwoordelijke man. p. 253 (1) en (2). Waarom dit niet vet gedrukt? p. 254 (3). Artikelen, die niet in den B. T. worden medege voerd, zullen soms moeten worden aangevoerd, waartoe c. q. de verplegingstrein tijdelijk zal zijn uit te breiden (groente en gras b. v.) De grasvoorziening zal in oorlogstijd een uiterst moeilijk, ja haast onoplosbaar vraagstuk zijn p. 256 b. Als er voor den troep 3 dagen vivres zijn, moet er voor de paarden natuurlijk ook voor 3 dagen worden medege voerd. Zie echter voor de Cavalerie de noot op blz. 157. 257 (1). Toch niet alleen de „militairen", doch allen, ook de dieren, behalve die der Cavalerie. Zie voor de Cavalerie de noot op blz. 157. p. 259 (3). Bijv- voor de voorposten! p. 260 c. Soep behoort tot het avondetendit is prachtig, als er keukenwagens zijn, maar als die er niet zijn, kan het wel eens een late, dunne soepeterij worden; zie 263 (2). d. dat „derhalve" is o. i. minder juist, in oorlogstijd kan men veelal niet op langdurige rusten rekenen. D. Boeije, Kapitein van den Generalen Staf. Wij geven bescheidenlijk in overweging om de gelden (gedurende een 2-tal jaren) voor brigade- en groote manoeuvres bestemd, eens aan te wenden tot het volledig mobiliseeren van een enkele brigade (bij voor keur de 2e) en dan met die op sterkte zijnde brigade een marschoefening van meerdere dagen te houden (oorlogsmarschen en oorlogsverpleging). Vooreerst zoude het practisch mobiliseeren reeds een zeer groote waar de hebben, doch vooral zoude dan eens blijken, wat een onafzienbare moeilijkheden de verpleging met zich zoude brengen. 291

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 67