derlijk, waarin zich de taak van het Hoofdbestuur zal moeten splitsen. Als- een ander bemoedigend teeken moet worden gewaardeerd de algemeen welwillende houding der Pers, van wier invloed in zaken als deze een zeer belangrijk deel van het welslagen afhangt. Moge bovenstaande regelen aanleiding geven tot eene spontane medewerking van allen, die zich daartoe geroepen achten. naschrijf uan de Redactie. Met groot genoegen voldoet de Redactie aan het verzoek van den Secretaris van het Voorloopige Comité voor de oprichting eener Vereeniging ter verbetering van den maatschappelijken staat van den minderen militair in Nederlandsch-lndië, om het hiervoren gaande communiqué in het tijdschrift op te nemen. Zooals zij in de Januari-aflevering reeds opmerkte, hebben wij, officieren, in de eerste plaats te kampen met de noodlottige gevolgen van de afzondering, waarin de Indische maatschappij de in dit land dienende militairen tot dusverre gehouden heeft, en het stemt tot dankbaarheid, dat de denkbeelden tot verbe tering, welke daaromtrent in de vergadering van 29 Nov. j. 1. verkondigd werden, vasteren vorm beginnen aan te nemen. Ook op dit gebied zal de invoering van dienstplicht onder Europe anen voor onze weermacht zegenrijke gevolgen kunnen hebben. Het communiqué geeft eene verklaring van de naamsveran dering der op te richten vereeniging; een juister naam dan de thans gekozene had zij zeker niet kunnen aannemen. Geen andere naam kan het streven der vereeniging op betere wijze weergeven; de naam „Ver. tot verbetering van kazernetoestan den", waarvan ook sprake geweest schijnt te zijn, zou inder daad misverstand kunnen veroorzaken, immers den indruk kunnen maken, dat de vereeniging zich rechtstreeks met de toestanden in de kazerne zou willen bemoeien, zich daarbij tusschen de militaire autoriteiten en den troep zou willen plaatsen. Hiervan is geen sprakein de toelichtingen op het werkprogram, be- hoorende bij het in de eerste zinsnede van het communiqué genoemde samenstel van ontwerpen, wordt uitdrukkelijk mede gedeeld, dat het werk binnen de kampementen aan de bevoegde 299

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 75