Wellicht kan de vereeniging er toe medewerken, dat voort aan alleszins juiste berichten omtrent voorvallen in de kazerne het publiek bereiken, in plaats van de opgesierde en sensatio- neele verhalen, welke maar al te dikwijls allen grond van waarheid missen. Over het geven van vakonderwijs aan militairen gedurende hun diensttijd handhaven wij onze meening, dat de oefeningen behooren vóór te gaan en dat bij drukke oefening de man weinig tijd en lust voor ander werk hebben zal. Iets anders is het, wanneer dit vakonderwijs plaats heeft, nadat de soldaat eene grondige opleiding tot militair heeft doorloopen. Het legerbelang zou zich dan niet verzetten tegen ontheffing van het loopende dienstverband, indien de betrokkenen zich ver binden bij de legerreserve; zij zouden dan het noodige vakon derwijs kunnen ontvangen met uitzicht op eene hun passende betrekking in de burgermaatschappij, terwijl zij als reservist in geval van mobilisatie ter beschikking van het departement van oorlog komen. Het zou voorzeker de moeite waard zijn in deze richting eene ernstige proef te nemen. Wij eindigen met den oprechten wensch, dat het Hoofdbe stuur met zijne leden van zeer uiteenloopenden werkkring, maat- schappelijken staat en politieke denkwijze erin slagen moge het werkplan der vereeniging op practische en doeltreffende wijze uit te voeren en dat de vereeniging in haar sympathiek streven van het Indische publiek den steun zal ontvangen, dien zij zoozeer verdient. 301

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 77