posten, welke alle telefonisch met de vesting waren verbonden. De stelling van C'hinchou werd versterkt. Eind Febr. treffen we op liet schiereiland Kwantung aan: te Port-Arthur, 4. 0. S. S. D. (14. 0. S. S.R en 13. O. S. S. R.) gedeeltelijk. 7. O. S. S. D. (12 batons), 1. Sotnia en J. C. 10. O. S S. R in de Chinchou-stelling: 5. O. S. S. R. (2 batons), terwijl bo vendien waren gelegerd in Dalny en Liushuchan deelen van 13. en 14. 0. S S. R. (4 batons). Langzamerhand werd het Kwantung-det. versterkt, zoodat het begin Mei aan inf. bestond uit: 4. 0. S. S. D. (15 batons), 4 regt. 7 O. S. S. D. (12 batons), 3 res. bataljons, in totaal 30 Bataljons. De dislocatie der troepen op het schiereiiand-Liaotung was op dat tijdstip, zooals aangegeven is op kaart IV; tot toelichting diene, dat 1. S. A. K. tot taak kieeg een landing nabij Yink'ou tegen te gaan; tot tijdige concentratie op elk gewild punt was het spoorwegmateriëel verzameld in Tashihch'iao; voor de spoor wegbewaking van Kaip'ing tot Chinchou waren 4 comp., 4 sotn. en 1 batt. van de Trans-Amur-grenswacht bestemd; langs de kust waren wachten opgesteld, waaronder J C. 13. O. S. S. R. te P'itzuwo en een wacht op Terminalpoint, terwijl een sotn van de Koz brigade de voeling met het gros der brigade Mischtschenko onderhield. Deze brigade moest de kust van P itzuwo tot de Yalu-mon- ding observeeren. Tusschen Kaip'ing en Chinchou stonden dus, de garnizoenen medegerekend, 6 bat., 9 esk. en 14 stukkenhet dichtst bij P'it zuwo, n.l. tusschen Wafangtien en P. Arthur stonden deelen van de grenswacht; verder tusschen P'ulantien en Chinchou 1 sotn. en enkele J. C. Bij P'itzuwo zelf stond J. C. 13. O. S. S- D. Omtrent de plaats van een mogelijke landing waren de mee ningen zeer verdeeld; in Febr. werd bij den staf van den toen- maligen opperbevelhebber, Gen. Linewitsch, een landing Zuid van Chinchou niet waarschijnlijk geacht; Gen. Fock (Commt. van de Chinchou-stelling) achtte dit 15 Maart onmogelijk, hoe wel hij 28 Febr. met Kondratenko de mogelijkheid ervan wel degelijk aannam. 313

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 11