In de richting, waarin de paarden met de hoofden zouden komen te staan, werd een leege sampan gelegd. Om de gladheid te verminderen waren steiger en sampans belegd met stroomatten, terwijl de hoeven der paarden voorzien waren van strooschoenen. Aan de hand geleid, volgden de paarden als regel zeer gewillig; zoodra 2-3 sampans gevuld waren (in elk vaartuig namen 2 op passers en 3 roeiers plaats), werden ze naar de schepen gesleept, Het hijschen aan boord geschiedde op de gewone wijze met ge bruikmaking van de broek. In de eerste plaats werden de stallen in de lengterichting bezetom vallen te voorkomen werden de dieren van een 42 cM. breeden singel voorzien, waarvan de einden aan de zoldering waren vastgehechtde vloer werd niet met stroo belegd. B. Transport naar de verzamelplaats. 15 April werd bevel gegeven, dat de transportschepen zich bij Chinnampho zouden verzamelen, en werd tevens de mobili satie van de 10de Divisie gelast. 16 April kreeg Kuroki bevel de overgang over de Yalu voor te bereiden. „Gegen den lsten Mai wird die 11e Armee ilire Ausschiffung in der Nahe von P'itzuwo beginnen, die etwa am 15den Mai beendigt sein wird. In Anbetracht dessen hat die Ie Armee gegen den 30en April den Uebergang über.den Yalu auszuführen und, nachdem sie eine starke befestigte Stellung bei Tafant- schindsa eingenommen haben wird, die Zeit abzuwarten, bis es möglich ist, in Verein m it der Hen Armee zum Angriff vorzugehen.'' Op den 20sten April werd een landingsplaats voor de 10e Div. bij Takushan verkend. Voor het transport der troepen en voorraden waren 83 schepen benoodigd. Na het embarkeeren stoomden de transportschepen zonder directe beveiliging vanaf 2L April in groepen van 4-5 naar de verzamelplaats. Op elk schip bevond zich een zeeofficier en eenige seiners, die op vastgestelde punten in verbinding waren met kruisers, welke de te volgen route beveiligden. Op deze wijze arriveerden de schepen van 23 - 28 April op de reede van Chinnampho, terwijl den 24sten Gen. Oku aankwam. De transportvloot, welke op de ankerplaats een lengte had van 32 K. M., werd beveiligd door de Marine. 317

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 15