richtingen te Dalny werden vernield, de Chinchou-stelling werd ingericht en een veiligheidsketen op 16 K. M. vooruitgeschoven tot in de lijn Deepbaai Ichiachun Sanshihlipao. In een te Port-Arthur gehouden krijgsraad van de marine werd beslist, dat een nachtelijke aanval met torpedobooten, tenzij een landing bij Dalny plaats zou hebben, „als der wahrscheinlichen Opfer nicht lohnend" niet zou geschieden. Toen een zwakke Jap. afdeeling Sanshihlipao naderde, trok de bezetting, bestaande uit deelen van de grenswacht en J. C. te voet 5. O. S S. R. langs spoorbaan en straatweg terug. Ver kenningen uit noordelijke en zuidelijke richting leiden tot geen resultaat, daar zij niet ver genoeg werden doorgezet. C. Maatregelen aan Japansche zijde van 8 tot en met 11 Mei. 7 Mei werd de ontscheping, niettegenstaande den nog vrij hevi- gen wind, voortgezet, terwijl in den loop van den dag het 3de echelon, bestaande uit 19 schepen, aan kwam. Ten einde sneller te kunnen ontschepen, werd uitgezien naar een meer beschutte plaats en vond men die in de Kinchan-baai nabij Tingchiachun. Gedurende den storm en de daaruit voortgevloeide onder breking van de gemeenschap met den vasten wal, werden geen nieuwe afdeelingen uitgezonden, doch toen de storm ophield, kreeg een afdeeling van 2a3 comp. de opdracht de spoorbaan tusschen P'ulantien en Sanshihlipao te vernielende Russen trokken bij de nadering dier afdeeling terug. 8 Mei had de ontscheping van de 1ste Div. in de Kinchan-baai plaats. Tot beveiliging van de ontscheping der overige troepen namen de reeds gelande afdeelingen de navolgende opstellingen in: P'itzuwo was bezet door 1500 man; de 3de Div. beveiligde naar het noorden langs de Têngshahê. In het westen strekte zich de veiligheidsketen uit tot den grooten weg P'itzuwo Chin- chou, terwijl de zuidgrens zich bevond tot op 2 a 3 K. M. zuid van de Kinchan-baai. Actieve ondernemingen hadden niet meer plaats. 9 Mei was het strijdende gedeelte van de 1ste Divisie geheel aan wal en begon de ontscheping van de 4de Div. In de verschillende werken treft men van elkaar afwijkende ge gevens aan; zoo geeft het Eng. Gen.-Stafwerk aan, dat 10Mei de 3de Div. geland was, 13 Mei de 1ste Div. en op den 323

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 21