lOen ook de ontscheping van de 4de Div. een aanvang nam. Breit wil den 6en Mei de 3de Div. geland zien en laat de ontscheping van de 4de Div. eveneens den lOen Mei beginnen. Het Jap. Qen.-Stafwerk geeft aan, dat den 12en Mei bijna alle troepen geland waren en den 13en Mei de ontscheping van het 1ste transport geëindigd was. Het laatste echelon (9 schepen) arriveerde en daarmede het kabelschip, dat een kabel legde met eindpunt op de Elliot-Eil. hierdoor verkreeg men dus een directe verbinding met Tokyo. 10 Mei waren 35 schepen ontladen. 11 Mei. Japansche patrouilles vernielden de spoorbaan, 19 K. M. Zuid van Wafangtien, zoodat de verbinding met Port-Arthur definitief verbroken was. De mijnen in de Kerr-baai en Deep-baai werden opgevischt; eenige torpedobooten landden 60 man op het schiereiland. D. Maatregelen aan Russische zijde van 8 tot en met 11 Mzi. 8 Mei. Een afdeeling cavalerie van Gen. Sykow, sterk 3 esk (Denissow), marcheerde van P'ulantien af naar Sanshihlipao en vandaar naar P'itzuwo; 10 K. M. noordwest van laatstgenoemde plaats stuitte men op een versterking, bezet door 4 comp Van Chineezen kreeg men bericht, dat reeds 20000 man met veld- en belegeringsgeschut ontscheept waren, en dat P itzuwo door 1500 man was bezet. De cav. ging daarop naar Wafang tien terug. Op bericht van J. C. 5. O. S. S. R., dat Sanshihlipao bezet was door 3 bat. inf. en 1 a 2 esk., trok het bataljon 13. O. S. S R- te Ichiachun in den middag terug tot Laohushan. Het bat. 13. O. S. S. R. noordelijk van de Deepbaai ging eveneens terug tot Laohushan. 1 Bat. 14. O S. S. R. werd langs de spoorbaan naar Shih- sanlit'aitzu vooruitgezonden. De Amerikaansche marine-attaché in Port-Arthur aangekomen, berichtte, dat de spoorbaan vrij was van Japansche troepen en dat slechts enkele patrouilles op grooten afstand waren ge signaleerd. 9 Mei zond Gen. Stössel een kapitein van den gen. staf ter verkenning uit, die dit bericht bevestigde. Gen. Fock echtei meldde-3 n „De vijand rukt met 2 regt. op naar Sanshihlipao; 324

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 22