van de dagelijksche bemoeienis met de materiëele voorzieningen en den magazijnsdienst in het algemeen en wordt ook de werk kring van de thans daarmee op het hoofdkantoor in éerste in stantie belaste intendanten een specifiek juistere, een andere verbetering in laatstbedoelden zin zou zijn te verkrijgen door de behandeling ten hoofdkantore van de aanbestedingen en wat daaraan vastzit, voor het formeele en administratieve gedeelte, op te dragen aan een burgerlijk ambtenaar, bij voorkeur een oud-officier der M. A„ wien bij gebleken geschiktheid, de rang van referendaris worde toegekend. Onder een ander burgerlijk ambtenaar, voor wien de rang van hoofdcommies bereikbaar ware te stellen, zou ten hoofdkantore de verificatie van alle materiëele verantwoordingen c.a. en de behandeling van de afschrijvingsstaten zijn te brengen. Ook het kantoor voor Personeele zaken ware aan een der gelijk ambtenaar toe te vertrouwen, die echter, voor zoover het de personeele zaken van officieren aangaat, onder de leiding van den oudsten hoofdofficier zou zijn te stellen. De formatie voor het hoofdkantoor en voor de leiding der hoofdmagazijnen zou in dit verband de volgende kunnen zijn. Hoofdkantoor. 1 kolonel, Hoofdintendant; 1 luitenant-kolonel, onderhoofd toezicht op het kantoor Personeele zaken en in het alge meen bemoeienis met de werkzaamheden welke hem in staat stellen, zoowel bij tijdelijke afwezigheid als bij af treden van den hoofdintendant, tijdelijk of definitief diens taak gedeeltelijk of geheel over te nemen; 1 majoor, defensie; 1 kapitein, technische zaken; 1 kapitein, materiëele zaken; behandeling in de eerste plaats van de stukken, welke door den leider der hoofdmagazijnen worden ingediend 334

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 32