1 referendaris, aanbestedingen ca; 1 hoofdcommies, verificatie der materiëele verantwoordingen en behandeling van afschrijvingsstaten 1 commies, personeele zaken. Leiding der hoofdmagazijnen. 1 luitenant-kolonel, 1 kapitein, 1 hoofdcommies, 1 kapitein, J 1 toegevoegd officier ij, Keuringscommissie, 1 technoloog, J Bij de bezetting van den gewestelijken dienst op Java ware rekening te houden met de volgende beginselen. De gewestelijke intendant die bij mobilisatie in die positie blijft dient zich een grondige kennis te verschaffen van de verplegingsmiddelen op alle gebied, die in zijn ressort worden gevonden of voortgebracht dan wel zouden kunnen worden voortgebracht. Voor zoover daartoe eigen aanschouwing, dan wel besprekingen met ambtenaren, particulieren, handelaars of producenten noodig of gewenscht zijn, worden zij voor zooveel mogelijk door hem persoonlijk uitgevoerd. Bij hem persoonlijk berust ook het toezicht op de verplegingsinrichtin- gen, voor zoover de gewestelijke intendanten daarmee bemoeienis hebben. De kapitein-intendant, bestemd om bij mobilisatie als intendant der brigade op te treden, worde in de eerste plaats belast met werkzaamheden, welke met die bestemming het meest verband houden. De indeeling van dezen officier, ex-leerl ng van den intendance cursus, geeft de gelegenheid om steeds over voldoende stof te beschikken voor de betrekking van hoofd der commissie. Zooals echter hierna zal blijken, zijn voor 't oogenblik zoodanige officieren niet beschikbaar. Tegen een voorloopige formatie van slechts twee personen, bestaat intusschen principiëel noch practisch eenig bezwaar. 335

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 33