Oüerzicht uan Ilederlandsclie militaire Tijdschriften. Militaire Spectator Januari 1918. Naar aanleiding van de in dezen wereldoorlog plaats gehad hebbende landingen publiceert kapitein Best een studie over „Het afslaan van landingsondernemingen uit een artilleristisch oogpunt". Bij het uitvoeren van de eigenlijke landing op een verdedigde kust heeft de aanvaller in het bijzonder de 3 volgende moeilijke phasen door te maken: 1. het voor anker komen der troepenschepen, 2. het sloepenvervoer naar de kust, 3. het voet aan wal zetten en ordenen der gelederen van de ontscheepte troepen. Uit de gebeurtenissen aan de Dardanellen en bij het eiland Oesel trekt Schr. de conclusie, dat op plaatsen, waar landingen verwacht kunnen worden, de voorbereidingen in dier voege dienen te worden getroffen, dat a. verrassend vuur kan worden gebracht in elk der 3 boven genoemde phasen, b. dit vuur in de 1ste en 2de phase in beginsel wordt afgegeven uit opstellingen, die onttrokken zijn ook tijdens het vuur aan het gezicht der vijandelijke vloot, c. in het laatste gedeelte der 2de en in de 3de phase direct gericht vuur wordt geopend uit enfileerende geschut en machinegeweeropstellingen, aangevuld door geweervuur, handgranaten, mijnen, versperringen, enz. Zich beperkende tot de in de 2de plaats genoemde voorberei ding levert Schr. verder een betoog om aan lang geschut van middelbaar kaliber, gedekt opgesteld, dus vurende met indirecte richting, de voorkeur te geven boven kusthouwitsers Geleid door de ervaringen bij de langdurige mobilisatie op gedaan bij de Infanteriedepots levert de 1ste luitenant van Lokhorst een „organisatie der Infanteriedepots". Nu wij aan den vooravond staan van de intrede der militie in ons leger, is het artikel zeker ook voor ons van belang, daar de toestand bij onze depots 370

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 70