De bij de regimenten infanterie ingedeelde mitraiileurafdeelin- gen bestonden niet in de vredesformatie van het regiment, doch werden eerst bij mobilisatie opgericht uit manschapen, die in de behandeling van den mitrailleur waren geoefend en daartoe genomen waren uit de tweede-jaars manschappen der infanterie; de draagpaarden werden in bruikleen afgestaan door het trein- bataljon der divisie, terwijl de officieren eveneens uit het regiment werden genomen. Thans zijn echter de gelden toegestaan voor de oprichting van afzonderlijke compagnieën mitrailleurs bij de regimenten infanterie De 84 compagnieën, noodig in de te genwoordige legerformatie, zullen in 10 jaren worden opgericht. In 1917 werden bij de indiensttreding der nieuwe lichting op 1 December mitrailleurcompagnieën opgericht bij het lste, 29ste, 6de, 8ste, 11de, 13de, 47ste, 46ste en 73ste reg. inf., respec tievelijk behoorende tot de lste, 2de, 3de, 4de, 5de, 6de, 12de, 18de en 19de divisie. De bergartillerie wordt gereorganiseerd tot batterijen van 4 stukken, terwijl de 3 afdeelingen van 3 batterijen a 6 stukken na de reorganisatie zullen zijn uitgebreid tot 3 regimenten, elk van 2 afdeelingen van 3 batterijen a 4 stukken. De re organisatie zal in 1921 voltooid zijn. De eerste-oefeningstijd van de manschappen der bergartillerie is, ingaande met de lichting, welke 1 December jl. onder de wapenen kwam, tot 2 jaren teruggebracht. Na afloop van het tweede dienstjaar zullen, zooals zulks bij de infanterie het ge val is, de manschappen met groot verlof worden gezonden. Blijkens de op 1 September j. 1. verschenen naam- en rang lijst van officieren van het actieve leger gen ekiwas de sterkte van het officierskorps op dien datum: Maarschalken6 Generaals10 Luitenant-generaals 53 Generaal-majoors99 433

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 47