A w A üan Wat, Uit den groofen ooriog. Duitsche stormtroepen. De z. g. stormtroepen worden stelselmatig voor hun werk, d. i. den sprong van de eigen naar de vijandelijke loopgraven, opgeleid, waarbij den bataljonscommandanten vrijheid in de samenstelling gelaten wordt. Het komt er bij de opleiding in de eerste plaats op aan, dat de manschappen leeren in nauw verband met elkander te handelen, niettegenstaande het élan, dat den stormaanval moet kenmerken. De oefeningen hebben plaats met scherpe munitie, hoewel ongelukken, o. a. door ontijdig springende handgranaten, daardoor geen zeldzaamheid zijn. Echter heeft de ondervinding geleerd, dat de verliezen gedurende den aanval van een troep die niet met scherpe munitie geoefend was, veel grooter zijn dan de verliezen ten gevolge van ongelukken bij oefening met scherpe munitie. De berichtgever woonde eene oefening in den stormaanval bij, welke als volgt verliep: Vooraf ging de voorbereiding door het eigen artillerievuur, welke drie minuten duurde; tegelijkertijd maakten de mijnwer- pers bressen in de draadversperringen. Het tijdstip voor den sprong uit de loopgraaf, welke in kleine groepen begon, werd zoodanig gekozen, dat de vijandelijke loopgraaf bereikt werd in de 180ste secunde na het openen van het eigen artillerievuur, dat daarop als spervuur naar voren verlegd werd Onmiddellijk na aankomst in de vijandelijke loopgraaf openen mitrailleurs en geweren een krachtig vuur op den veronderstelden vijand. Is wegens de onmiddellijke nabijheid van de eigen loopgraven eene krachtige beschieting door de artillerie niet mogelijk, dan wordt zij vervangen door vuur uit de mijnwerpers uit de voor ste lijn. In geen geval en zulks op grond van moreele over wegingen wordt de loopgraaf ontruimd om eigen artillerievuur mogelijk te maken. Voor rechtstreeksche ondersteuning gedurende den storm zijn 459

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 73