üif de üoorgestelde begrooting nan bet Departement nan Oorlog noor 1919. Wij ontleenen aan de voorgestelde begrooting van het Depar tement van Oorlog voor 1919 het volgende: Uitbreiding der vastgestelde legersterkte. De afdeeling strijders-wielrijders, bij wijze van tijdelijken maatregel in het leven geroepen, zal in de vastgestelde leger sterkte worden opgenomen. Hare vuurkracht zal opgevoerd worden door eenige geweermitrailleurs op rijwielen; voor het vervoer van een deel der munitieuitrusting en voor den gevechts- trein zullen motorrijwielen met aanhangwagens dienen. Daar het meermalen zal voorkomen, dat de gevechtstrein de afdeeling niet langs denzelfden weg zal kunnen volgen, wordt gerekend op eenige motorrijwielen tot vervoer van de dekking. Daar de afdeeling bestemd is tot samenwerking met de cava lerie, wordt zij te Salatiga gelegerd. De voorgestelde sterkte bedraagt: 1 kapitein, 2 luitenants, w.o. hoogstens 1 onderluitenant, 1 adjudant-onderofficier- of sergeant-majoor-instructeur, 1 adjudant-onderofficier- of sergeant-majoor-administrateur, 1 fourier, 4 Eur. sergeanten, 2 Eur korporaals, 3 Eur. fuseliers, 3 Eur. rijwielherstellers (sergeant of korporaal), 3 Amb. sergeanten, 5 Amb. korporaals, 92 Amb. fuselier, 4 Inl sergeanten, 5 Inl. korporaals, 3 Inl. hoornblazers, 108 Inl. fuseliers Voor de oprichting van eene automobielcompagnie, waarvoor de begrooting van 1918 reeds f 110.0U0 had toegestaan, wordt voor 1919 f 295.000 aangevraagd Het meerdere bedrag van 466

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 80