185.000 is noodig voor den bouw van garages en logies, zoo mede voor de aanschaffing van 14 bakauto's en 4 motorrijwielen. Voorgesteld wordt de legersterkte uit te breiden met twee militaire paardenartsen en met een korps militaire paardenver- plegers, sterk: 1 sergeant-majoor, 4 Eur. sergeanten, 4 Eur. korporaals, 5 Inl. korporaals, 25 Inl. oppassers der 1ste klasse, Verder is uitgetrokken de bezoldiging van een luitenant- kolonel der infanterie, waarmede dan de vastgestelde leger sterkte wordt uitgebreid, wegens vermeerdering van werkzaam heden op het Departement van Oorlog ten gevolge van de oprichting van mitrailleurafdeelingen. Ten slotte eenige uitbreidingen van het personeel van den triangulatie- en den topografischen dienst. Verbetering van soldij en andere inkomsten en vooruitzich ten van schillende klassen van militairen. De volgende verbeteringen van soldij, pensioenen en voor uitzichten van militairen beneden den rang van officier worden voorgesteld 1. verhooging van de gewone soldij voor alle soldij genie tenden Europeesche korporaals met een bedrag van ƒ0,08 per dag. 2. verhooging aan alle soldijgenietende Europeesche korporaals van soldijverhoogingen ten bedrage van 0,08 en 0,08 per dag na 3 en 6 jaren dienst in den rang, ter vervanging van de thans toegekend wordende verhooging van 0,12 per dag na 6 jaren dienst. 3. verhooging van de gewone soldij voor alle soldijgenie tende Europeesche militairen beneden den rang van kor poraal met een bedrag van 0,07 per dag 4. toekenning aan alle soldijgenietende Furopeesche militairen beneden den rang van korporaal, van een (tweede) soldij- verhooging van 0,06 per dag na 9 jaren dienst 5. verhooging van de gewone soldij voor alle soldijgenie tende Ambonneesche onderofficieren met een bedrag van 0,08 per dag 6. toekenning aan alle soldijgenietende Ambonneesche onder officieren, van soldijverhoogingen ten bedrage van 0,08, 0 08 en 0,08 per dag na 3. 6 en 9 jaren dienst in den 467 30 2de

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 81