terwijl het 6de Bataljon tijdelijk zou kunnen worden toegevoegd aan het lilde en het 18de Bataljon aan het IVde Regiment, om zoodra ook het 17de Bataljon naar Java zal zijn verplaatst, uit deze 3 bataljons het Vide Regiment samen te stellen. Voorts zouden het Iste, Ilde en lilde Regiment kunnen worden vereenigd tot één (West-Java-)divisie, het IVde, Vde en (later) Vide Regiment tot ééne (Midden-Java-)divisie, terwijl uit het Vilde Regiment en de noodige hulpwapens een zelf standig detachement zou kunnen worden gevormd, van over eenkomstige samenstelling als de bestaande 3de Brigade Wordt dan tevens in ieder bataljon het aantal vrijwilliger- compagnieën teruggebracht op 3, elk met eene mobilisatie sterkte van 200 geweren, dan zoude op bovenaangegeven wijze al dadelijk een goed georganiseerd veldleger zijn gevormd, waarin de 21 eerstbeschikbaar komende compagnieën Euro- peesche militie (uiteraard ook a 200 geweren) als vierde compagnieën van de vrijwilligerbataljons zouden kunnen worden opgenomen. De gemobiliseerde militiecompagnieën zullen in hoofdzaak zijn te encadreeren met militiekader, waartegen niet het minste bezwaar bestaataan beroepsofficierskader zal daarbij per compagnie op niet meer zijn te rekenen dan een kapitein en één luitenant of onderluitenant. Zoodra een voldoend aantal lichtingen Europeesche militie zal zijn afgericht om daaruit de evenbedoelde 21 compagnieën samen te stellen en zulks kan uiterlijk over 4 desgewenscht zelfs over 2 of 2Yi jaar het geval zijn zal verder zijn te over wegen, hoe de daarna beschikbaar komende lichtingen zullen worden aangewend. Men zou dan in verband met den stand van het vraagstuk der inlandsche militie op dat oogenblik kunnen besluiten: of tot vermeerdering van het aantal bataljons om daaruit, in vereeniging met het Vilde regiment een derde divisie te formeeren en daarna over te gaan tot het versterken der compagnieën dan wel om eerst de compagnieën te versterken en daarna het aantal bataljons uit te breiden. In verband met het kadervraagstuk zou samenstelling der aldus versterkte compagnieën uit 3 sectiën a 4 groepen a 19 481

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 11