Marineblad Maart. Het weduwen- en weezenfonds der militaire officieren bij de zeemacht. Een beschouwing van de in 1913 vastgestelde regeling, met welke Schr. in verband met den toestand, waarin het fonds verkeert, geen vrede kan hebben. Eenige opmerkingen van den heer Ferwerda naar aanleiding van een in de Marinevereeniging gehouden bespreking, waarin de heer van Hengel een compromis tusschen slagschip en slag kruiser voor de Indische vloot voorstelde. Schr. staat volwaardige slagkruisers voor Het gezinnenvraagstuk, waarin voor gehuwden bepleit wordt de uitzending telkens voor 6 jaren, met toestemming om zich door het gezin te doen volgen op 's lands kosten. Van de overige artikelen noemen we nog de vertaling van „Beginselen en methoden van het instituut voor marine-krijgs- kunde en de toepassing hiervan op de vloot" van den Ame- rikaanschen Admiraal Sims. Deze vlagofficier heeft zeer succes bereikt met het conferentiesysteem, d.w.z. hij deed alle van belang zijnde onderwerpen bespreken op vergaderingen, waarin iedereen vrijmoedig met zijn denkbeelden voor den dag kon komen. Op deze wijze was de belangstelling van zijn ondercommandanten in het wel en wee van de flotielje groot en werd het meest geprofiteerd van hun kennis en ervaring. Hij vergelijkt de samenwerking van zijn ondercommandanten door deze methode als die van een getraind elftal bij het voet ballen, waarbij ook onderling elkaar begrijpen de hoofdrol vervult. S. 521' 1. M. T. 33 1918.

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 51