commandant) zeker wel een minimum heeten en zou het uit dien hoofde de voorkeur verdienen de groep van huis uit eene grootere organieke sterkte te geven, en wel (met inbegrip van den comandanti van 18 geweren zooals voorheen of, beter nog, van 19 geweren, zooals de tegenwoordig brigade, waardoor dan meteen deze laatste, verwarring stichtende benaming alle reden van bestaan zou verliezen en vervangen kunnen worden door den van oudsher voor een dergelijke afdeeling gebruikelijke naam: groep Een niet te miskennen voordeel van het aldus opvoeren van de sterkte der groepen zou voorts zijn, dat het totaal aantal groepen per compagnie van 250 man zou kunnen worden teruggebracht van 16 op 12, waardoor 4 Europeesche sergeanten zouden worden uitgespaard, wat voor onze toestanden zeker niet van geringe beteekenis is te achten. Deze overweging zou er tevens toe kunnen leiden om die 12 groepen, instede van over 4, over 3 officiersafdeelingen (sectiën) te verdeelen. waar mede een dd. officier zou worden uitgespaard, die c. q. als reserve beschikbaar zou kunnen blijven Men telle n. 1. het nadeel niet te licht, dat, zonder die reserve, het uitvallen van slechts één sectiecommandant reeds ten gevolge heeft, dat het in het hedendaagsche gevecht zoo gewichtige commando over zulk een afdeeling al dadelijk zal moeten worden opgedragen aan een daartoe niet opgeleiden onderofficier. Intusschen zijn sedert de invoering van de jongste reorga nisatie der veldinfanterie een zestal jaren verloopen, en is dan nu eindelijk zij het ook nog slechts gedeeltelijk de militie gekomen, waarop men destijds reeds een wissel had getrokken om de compagnieën bij mobilisatie tegen een B. V. de ver- eischte sterkte te geven. Omtrent de wijze, waarop die militie in het legerverband zal worden opgenomen, is echter nog niets vastgesteld terwijl omtrent de inlandsche militie alleen nog maar vaststaat, dat de Volksvertegenwoordiging in beginsel heeft ingestemd met het denkbeeld om dien maatregel in het leven te roepen. 476 (1) Zoolang men spreekt van marechaussee-brigades is die verwarring uitgesloten; doch onder infanteriebrigade is men gewoon heel wat anders te verstaan dan het kleinste onderdeel eener compagnie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 6