van de jaarklasse 1894 kan worden medegedeeld, dat het aantal ingeschrevenen 970 bedraagt. Aan hen, die onder de wapenen zullen worden geroepen, is medegedeeld, dat zij na de keuring verzoeken kunnen indienen (desgewenscht mondeling) om in een der plaatsen Buitenzorg, Bandoeng, Magelang of Malang in garnizoen te komen, aan welke aanvragen zooveel mogelijk zal worden voldaan. Eene verdeeling der dienstplichtingen over meerdere garni zoenen zou aanleiding geven tot te kleine infanterie afdeelingeo om de oefeningen nuttig te doen verloopen. Bij de voorstellen tot oprichting der landrente-opnemings brigades is overwogen de landrente metingen ten laste van het Departement van Binnenlandsch Bestuur te brengen doch de Regeering vond geen aanleiding den bestaanden toestand met be trekking tot de affectatie van hoogerbedoelde uitgaven te wijzigen Desgewenscht zou jaarlijks bij de indiening der begrooting in de toelichtingen kunnen worden vermeld het geraamde bedrag van de uitgaven voor den Topografischen Dienst, welke ge acht moet worden als te zijn van burgerlijken aard. Voor verhooging der traktementen van de burgerambtenaren ma gazijnmeesters bij de artillerie werd nog geen aanleiding gevonden. In Nederland is aan de Topografische Inrichting in hoofd zaak burgerpersoneel verbonden, hetgeen daar mogelijk is, om'dat de aanvulling uit de burgermaatschappij verzekerd is. Hier in Indië zijn geen opgeleide vakmenschen beschikbaar, zoodat het personeel geheel pij de Topografische Inrichting moet worden gevormd. Om te voorkomen, dat deze personen, dadelijk na hunne opleiding ontslag vragen met het doel elders de verworven kennis meer rentegevend te maken, is het gewenscht de aanvulling te zoeken onder de mindere mi litairen, waarvan trouwens enkele reeds in Europa in verwante vakken werkzaam zijn geweest. Hetzelfde geldt in hoofdzaak ook voor het Europeesche opnemers-personeel. Indien ertoe werd besloten dit personeel na vaste plaatsing te ontheffen van hunne militaire verbintenis en in burgerlijken dienst te doen overgaan, dan zouden de inkomsten aanmerkelijk moeten worden verhoogd om het verloop van het personeel te voor komen. Werkgevers in de burgermaatschappij kunnen aan ge oefende opnemers een onevenredig hooge bezoldiging aanbieden. Sommige betalingen met betrekking tot het beheer der onder officiers menages geschieden reeds voor rekening van den lande. Nagegaan zal worden, of het noodig of gewenscht is daaraan uitbreiding te geven. 551

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 81