Bij het Legerbestuur is een herziening van de aan veroor deelden in de Militaire strafgevangenis te Tjimahi op te leggen straffen in behandeling. In de burgerlijke gevangenissen mogen lijfstraffen alleen dan nog worden toegepast, indien de gelegenheid ontbreekt om de eenzame opsluiting te doen gepaard gaan met zwaren arbeid. (Staatsblad 1917 No. 708). Het Leger trekt van de stafmuziek inderdaad weinig nut, doch, de noodzakelijkheid van instandhouding van het orkest vooropgesteld, bestaan er geen termen de kosten daarvan ten laste van een andere afdeeling der begrooting te brengen. Van landswege wordt jaarlijks een bepaald bedrag te goed gedaan voor toelage aan de leden der bataljonsmuziekkorpsen. Voor het overige worden de uitgaven bestreden uit de opbrengst van de concerten en de geheel vrijwillige bijdragen der officieren. Hiertegen bestaan ook voorrechten. Reeds in 1913 is door de Regeering, in overleg met den toenmaligen legercommandant, ter kennis gebracht van het Opperbestuur in Nederland, dat de medaille voor Moed en Trouw afgeschaft diende te worden. Vermeld dient inmiddels te worden, dat de laatste tientallen jaren de Militaire Willemsorde ook aan tal van niet-Europeesche militairen toegekend is geworden. Vaststelling van de aan assistentleeraren toe te kennen toe lagen, onverschillig of zij burger dan wel officier zijn op één zelfde bedrag, zoomede betere regeling van de vergoeding voor reizen in het belang van den dienst (artikelen 5 en 6a van de „Algemeene voorschriften enz", vastgesteld bij besluit van 2 April 1913 No 29), zal in overweging worden genomen. Pen einde te kunnen voorzien in de behoefte aan personeel voor de gevechtstreinen bij het gemobiliseerde leger is bij be sluit van 30 Januari 1917 No. 23 het legioen van Mangkoe Negoro uitgebreid met 77 infanteristen le klasse en 133 fuse liers, terwijl de drie korpsen op Madoera in totaal werden uitgebreid met 16 sergeanten, 32 korporaals en 289 barisans le en 2e klasse. De verkorting van de eerste-oefening voor schutters berust op art 56(1) van het dienstplichtbesluit, dat in staat stelt rekening te houden met de door de schutters bewezen verplich- 556

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 86