Een remedie, die dadelijk werkt, is het herstel van den toestand van omstreeks tien jaar geleden: men stelle den Europeesehen sergeant, voor wat betreft den inwendigen dienst bij de veld- bataljons, weer aan het hoofd eener sectie. Deze maatregel is eenvoudig, zonder bemoeienis van buiten het Leger staande Autoriteiten, tot stand te brengen en kost geen cent: Het denkbeeld zij nogmaals ernstig ter overweging aanbevolen. E. De stand nan het flmerikaansche nliegmezen in flpril 1918. „De productie van Amerikaansche vec/zfmachines vorderde tot dusver slechts langzaam, doch vanaf juli a. s. zal Amerika in staat zijn, gelijken tred te houden met de behoeften van het leger aan het front. Thans begint reeds de aflevering van éénzitters, vechtmachines en jagers. De productie van leertoestellen in Amerika was vol doende om in de behoefte te voorzien. Binnen 30 dagen zal de productie zelfs tot zoodanige hoogte gestegen zijn, dat het noodzakelijk wordt, dit soort machines in reserve op te leggen" Het bovenstaande is een verklaring van één der hoogsfe of- ficiëele personen van den luchtvaartdienst, op 25 Maart j 1 afgelegd tegenover een vertegenwoordiger van de „Aviation and' Aeronautical Engineering' Deze omstandigheid opent voor het Ned. Ind. Gouvernement de mogelijkheid thans wederom leertoestellen van Amerika te betrekken Op 30 Maart 1918 hebben de Oorlogsraad en de commissie uit de Senaat voor militaire zaken geruimen tijd beraadslaagd over den stand van het vliegwezen; deze werd nauwkeurig uitgeplozen, zoowel ten opzichte van het te voren opgestelde programma van afwerking, als ten opzichte van de thans bereikte resultaten. Er werd duidelijk aangetoond, dat er niet de minste grond was tot de aanklacht in de Senaat, dat op den Isten Juli niet meer dan 37 in Amerika gemaakte vechtmachines aan generaal Pershing zullen zijn afgeleverd. In de New York World van 22 Maart werd een uittreksel gepubliceerd van een zeer critisch verslag, dat door Gutzon Borglum over den stand van het vliegwezen zou zijn ingediend aan President Wilson. 516

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 46