Tot mijn leedwezen heb ik verzuimd te antwoorden op de zoowel door den heer Pabst als door den heer Radjiman ge stelde vraag naar de inzichten van de Regeering met betrekking tot de betaling van de niet-Europeesche militairen. Hieromtrent had ik moeten vermelden, dat de Regeering in beginsel imstemt met de opvatting, dat die betaling gelijk moet zijn, maar dat zooals reeds in het gedrukt verslag is medegedeeld slechts geleidelijk tot die gelijkstelling kan worden overgegaan en zulks uit hoofde van de bijzonder hooge uitgaven, welke daartoe gevorderd werden, en ook om andere overwegingen, welker bespreking thans niet aan de orde is. De heer Radjiman Ik ben tevreden, Mijnheer de Voorzitter. De onderafdeeling 404 wordt op verzoek van den heer Van Hinloopen Labberton in stemming gebracht. Zij wordt aange nomen met 27 stemmen voor en 8 stemmen tegen. Voor hebben gestemd de heeren Bosscha, 's Jacob, Kan Koning, Rivai, Kamil, Waroroentoe, Radjiman, Soselisa, Koesoemo Joedo Soemiodo, Birnie, Bergmeyer, Pabst, Alatas, Lim A Pat, Djajadiningrat, Atmodirono, Ketner, Schumann, Gerritzen, Van der Jagt, Laoh, Stibbe, Schmutzer, YVhitlau, Coster van Voor hout en de Voorzitter. Tegen hebben gestemd de heeren: Thajeb, Stokvis, Tjokro- aminoto, Cramer, Teeuwen, Tjipto Mangoenkoesoemo, Dwidjo- sewojo en Abdoel Moeis Op verzoek van de heeren Labberton en Tjipto wordt over de IXe begrootingsafdeeling hoofdelijk gestemd. Zij wordt aan genomen met 29 stemmen voor en 8 stemmen tegen Voor hebben gestemd de heeren Waroroentoe, Radjiman, Soselisa, Koesoemo Joedo, Birnie, Bergmeijer, Pabst, Alatas, Lim A Pat, Dwidjosewojo, Djajadiningrat, Atmodirono, Ketner, Schumann, Gerritzen, Van der Jagt, Laoh, Stibbe, Schmutzer, Whitlau, Coster van Voorhout, Bosscha, 's Jacob, Kan, Koning, Rivai, Kamil, Sastrowidjono en de Voorzitter. Tegen hebben gestemd de heeren: Tjokroaminoto, Cramer, leeuwen, Tjipto Mangoenkoesoemo Moeis, Labberton, Thaieb, en Stokvis. 670

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 114