Waar van Weltevreden tot Bandoeng (over Krawang), welke afstand grooter is dan die van Tashihch'iao tot Tieliszu, in 24 uur, 20 treinen kunnen loopen, mag men toch zeker aanne men, dat hier 15 treinen per etmaal, m. aw. elke 7 kwartier 1 trein kon loopen, temeer, daar in dit geval het vervoer over een vlaktelijn plaats heeft. Neemt men aan, dat 4 bataljons moesten achter blijven tot bewaking van de kust, dan zou dus een vervoer van 20 bataljons, 6 eskadrons en 9 batterijen moeten plaats hebben. Den tweeden dag, 5 v., waren dan te P'ulantien beschikbaar, 35 bat., 1 esk. en 8 batt. en den derden dag 's morgens vroeg reeds 45 bat., 6 esk. en 17 batt. De bereden wapens zouden daarbij dan voor een deel per spoor moeten worden vervoerd, terwijl de rest den afstand in 2 kalme marschdagen had af te leggen. Intusschen konden de bevelen aan de eskaders te Port-Arthur en Wladiwostok zijn gegeven en was dus samenwerking met de vloot gewaarborgd. In verband met de gegevens omtrent de kust, had men mogen aannemen, dat de Japanners gedurende de eerste 2 dagen uiter lijk 2 divisiën of 24 bataljons, 6 eskadrons en 12 batterijen hadden ontscheept, waartegenover de Russen dus nagenoeg een dubbele sterkte konden stellen en dus zeer zeker succes konden verwachten. In de gegeven omstandigheden, nu een taifun op den tweeden dag der landing een verdere ontscheping onmogelijk maakte en de verbinding met de vloot geheel verbrak, zouden de reeds gelande troepen (9500 man) geheel zijn vernietigd. Uitgaande echter van het denkbeeld van de Russen, dat een landing tusschen Hsiungyüehch'ang - Yink'ou zeer waarschijnlijk was, zouden de te nemen maatregelen wijziging behoeven. Het gros van het Kwangtungdetachement zou nabij Chin- chou kunnen worden opgesteld, het 1ste S. L. K. te Taschih- ch'iao met detachementen te Yink'ou, Kaip'ing en Hsiungyü ehch'ang, waarbij het detachement te Kaip'ing zeer zwak zou kunnen zijn, omdat de reserve op korten afstand ervan was gelegerd. Geschiedde de landing werkelijk bij één der genoemde plaatsen, dan zou de landing zelve kunnen worden tegengegaan,. 568

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 12