den avond van den 18en op 20 K M. van de kust ankerde, waar men zich gereed maakte voor de landing. Omstreeks dezen tijd had een afdeeling behoorende tot het 1ste leger Takushan bereikt en daar een telegraafstation opgericht. Den 19den opende het eskader Hosaya, belast met de bevei liging, het vuur op eenige Russische verkenningsafdeelingen en werd de ontscheping 5.40 v. aangevangen. De eerstgelande troepenmacht, bestaande uit de landingsdivi sie (500 man en 2 stukken geschut), nam stelling aan het uiteinde van het schiereiland; op een afgesproken sein naderden de transportschepen de kust tot op 5 K. M. en begon de verdere ontscheping zonder door den vijand te worden lastig gevallen. Dezen dag werden 6 bataljons, 1 batterij en 1 comp. pionniers gelandde marinelandingsdivisie keerde aan boord terug. Beveiliging door het eerste echelon. 20 Mei. Teneinde zoo spoedig mogelijk Takushan te be zetten en de ontscheping in meerdere mate te beveiligen, bezette 1 regiment(Gen. Marui) Wangchiachun, met een vooruitgeschoven afdeeling te Kuanchiachun. De divisie schoof 1 compagnie uit naar Lingchiatotzu. 7.00 n. had een gevecht plaats met vijandelijke verkennende cavalerie nabij Wangchiachun. 21 Mei werd Gen. Marui versterkt met 2 batterijen, 1 eskadron en 1 compagnie geniehij zond detachementen uit, welke de lijn Kuanchiachun - Tachialu en de heuvels bij Hsiaoyangho be zetten. 1 Bataljon hield Changchiachun bezet en schoof af- deelingen vooruit in de lijn Wakou-Lichiatien. 23 Mei. Dank zij het harde werken en het gunstige weer waren tot op dezen dag 6 bataljons, 1 eskadron, 2 batterijen en 3 comp. genietroepen ontscheept. 26 Mei. Verkenning door de cavalerie in de richting Koulienho- Laoling hier werd zij den 30sten versterkt met een peloton Cav, en 2 comp. Inf. en werd de Laolingpas den volgenden dag verkend. Men berekende, dat het een maand zou duren, vóór de ge- heele divisie ontscheept zou zijn en, om zoo spoedig mogelijk gereed te zijn voor den opmarsch, werd de ontscheping ver haast en begon men vivresdepöts op te richten in Takushan 581 1. M. T. 36 1918.

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 25