en Tachialu; eerst den 9en Juni was de ontscheping geëindigd, terwijl 3 Juni reeds de opmarsch naar het binnenland aanving. Maatregelen der Russen. Einde April had Gen. Mischtschenko, belast met de bewaking van de kust vanaf de Yalu tot aan P'itzuwo, zijn troepen, sterk: 1100 ruiters, 2400 bajonetten en 14 stukken, alsvolgt verdeeld CJiienchenHoofdkwartier, 3/4 bataljon inf., 1 reg1. (6 sotniën) cav., waarvan 1 sotn. te Taitongkou en 1 sotn. te Anminsan, 1 rijdende batterij Takushan: 214 sotn., 1 batterij en 2 bataljons infmet Yi sotn. bij Shatzukang. Tusschen Takushan en P'itzuwo: 2Hi sotnie, n. 1. 1 bij Ching- taitzu, Yi bij Chuanghê en 1 bij P'itzuwo, terwijl Hsi- aotzu en Hsiuyen elk door 1 comp inf. waren bezet. Na den slag aan de Yalu trok Mischtschenko op bevel van Ssassulitsch terug naar T'angsanch'êng (Pienmen), doch kreeg onderweg bevel van Kuropatkin naar Shihyatien (Shalichai) op te rukken, de kust te bewaken en de wegen, welke van Takushan over Hsiuyen naar Haich'êng liepen, af te sluiten. 6 Mei verkende een afdeeling van 3 sotniën in de richting Takushan en meldde den 9en Mei, naar aanleiding van ingewonnen berichten, dat de Japanners met 7000 man westelijk van de Taiyanghé stonden en het Iste Leger voor nemens was over Haich'êng te marcheeren. 9 Mei stond de Kozakkenbrigade bij Shihyatien en Chang- chiachun, terwijl de inf. (21 O. S. S. R.) en de batterij bij Daling een stelling innamen, in vereeniging met de daar reeds bevindende troepen (18de regt. inf. en 1 batterij). Op de ontvangst van bovengenoemd bericht, trok de brigade langzaam terug op Hsiuyen en stelde zich 11 Mei ten Noorden van deze plaats op. Mischtschenko opperde het vermoeden, dat de Japanners 11 of 12 Mei Hsiuyen zouden bezetten: verkennende patrouilles echter meldden, dat de vijand niet oprukte. De berichten sproten voort uit de aanwezigheid van Japansche patrouilles, welke het 1ste Leger ten behoeve van de requisitie van voorraden tot op grooten afstand, zelfs tot in de nabijheid van Takushan en Hsiuyen vooruitschoof, en waren voor het grootste deel onjuist of zeer overdreven. 582

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 26