(^3 Onerzichf Dan Dederlandsche militaire tijdschriften. Mil. Spectator, Maart 1918 No. 3 Kap. Butner besluit zijn artikel over de korpstreinen. Het is teekenend, dat hij bij zijn voorstellen steeds er op wijst, dat goed en betrouwbaar personeel bij de treinen noodig is, en hij staat in die eischen niet alleen. Toch is nog altijd een streven aanwezig om het beste personeel voor de frontsterkte te be stemmen en het zal altijd moeilijk blijven om tot een compro mis te komen, al is zulks onafwijsbaar. Dr Bemelmans breekt een lans voor de scheiding van den mil. gen. dienst en den mil. venerinairen dienst bij de landmacht uedurende de mobilisatie is deze tijdelijk ingevoerd en zij voldoet uitstekend, zoodat er wel kans bestaat, dat de maat regel ook voor vredestijd zal worden doorgevoerd. Nog eens „de inrichting eener stelling die frontaal moet worden aangevallen Wederwoord van kap. Froger aan kap. Prey. Mobilisatietoelage. Voorstellen tot wijziging van de tegen woordige regeling, welke zich niet in een ieders sympathie mag verheugen, door luit. Berghuis. De verdere ontwikkeling van onze weerkracht na de demo bilisatie, door Maj. v. Dam v. Isselt Het getal onzer levende strijdkrachten is nog te gering, maar de methode, volgens welke wij sedert 1870 aan de ontwikkeling van ons leger hebben gearbeid, is goed gebleken, dus doorwerkenEénvoud zij daarbij het kenmerk van ons geheele militaire stelsel. Schr. geeft vervolgens zijn denkbeelden daaromtrent aan. We stip pen hieruit aan, dat schr. zoover mogelijk wil doorvoeren, dat de troepen, die in oorlogstijd door een bevelhebber moeten worden aangevoerd, ook in vredestijd onder dezen gesteld zijn waaruit volgt, dat hij de schakel der inspecteurs wil verwij deren. Voorts wil hij terugkeeren tot de organisatie in divisiën van 12 bataljons en geeft in groote trekken aan, hoe hij de 612

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 56