Zij, die door bedrieglijke middelen subsidie hebben ontvangen of trachten te ontvangen, kunnen gestraft worden met dwang arbeid van ten hoogste 3 jaren of eene boete van ten hoogste 2000 yen. Zij, die zich verzetten tegen de onteigening of het tijdelijk in gebruik nemen van de beschermde automobiel, dan wel deze hebben uitgevoerd of aan vreemdelingen hebben verkocht, geleend of in pand gegeven, kunnen gestraft worden met dwangarbeid van ten hoogste 1 jaar of eene geldboete van ten.hoogste 1000 yen. Eigenaars van beschermde autombielen, die zonder voorkennis van den minister van oorlog daarin wijzigingen aanbrengen, welke het vermogen verminderen, kunnen gestraft worden met dwangarbeid van ten hoogste 6 maanden of eene geldboete van ten hoogste 500 yen. Aan den persoon, die weigert zijn beschermde automobiel te laten keuren, dit verhindert of ontduikt, geen antwoord geeft op de door de keuringscommissie gestelde vragen of deze opzettelijk verkeerd beantwoordt, kan eene boete opgelegd worden van ten hoogste 500 yen. Als overgangsmaatregel werd bepaald, dat aan personen, thans in het bezit van één of meer aan de eischen voldoende vrachtautomobielen van buitenlandsch fabrikaat, eene subsidie kan worden verleend van ten hoogste 1000 yen. Deze subsidie kan ook verleend worden aan eigenaars van in de militaire werkplaatsen vervaardigde vrachtautomobielen. De door den minister van oorlog nader vastgestelde uitvoe ringsbepalingen, brengen de vrachtautomobielen en het bedrag der te verleenen subsidies onder de volgende 4 klassen: a. Vrachtauto's met een laadvermogen van tusschen 1 en 134 Eng. ton: bouwsubsidie 1500 yen; toeslagsubsidie 500 yen; koopsubsidie 1000 yen; onderhoudsubsidie 300 yen. b. Vrachtauto's met een laadvermogen van minstens 1 34 Eng. ton: bouwsubsudie 2000 yen; toeslagsubsidie 500 yen; koop subsidie 1000 yen; onderhoudsubsidie 300 yen. c. Automobielen gemakkelijk te wijzigen in vrachtauto's en met een laadvermogen tusschen 1 en 134 Eng. ton.: bouwsub sidie 1500 yen; toeslagsubsidie 375yen; koopsubsidie 750yen; onderhoudsubsidie 200 yen. d. Automobielen als onder c. doch met een laadvermogen van mintens 134 Eng. ton: bouwsubsidie 2000yen; toeslagsubsidie 375 yenkoopsubsidie 750 yenonderhoudsubsidie 200 yen. Dezelfde uitvoeringsbepalingen stellen o. a de ondervolgende eischen voor beschermde vrachtautomobielen: Snelheid: eerste versnelling 4 K. M. tweede versnelling 8 K. M. 742

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 80