derde versnelling 14 K. M. vierde versnelling 18 K. M. KlimvermogenDe automobiel moet met maximum belading op de eerste versnelling hellingen kunnen beklimmen van 1 op 6. De auto moet verder op vlak terrein kunnen draaien in een cirkel met straal van 7 meter of minder, gemeten tot het binnenvoorwiel. Het benzinereservoir moet voldoende benzine kunnen bevatten voor een tocht van minstens 20 uren. De automobiel moet voorzien zijn van minstens twee remmen. ffit den grootèn oorlog. De Duitsche Dlammeniserpers. Uit documenten en verhalen van krijgsgevangenen beschikt men thans over vrijwel volledige gegevens, wat betreft de organisatie van de regimenten „Flammenwerfer", zooals deze door de Duit- schers in den strijd worden gebruikt. Aan een verhaal daaromtrent, van de hand van den heer Henry Wood, Amerikaansch correspon dent bij de Fransche legers, ontleenen wij het volgende De regimenten „Flammenwerfer" bestaan uit 3 bataljons van 4 compagnieën, elk door een majoor gecommandeerd. De reusachtige „vlammenwerper", waarmede de Duitschers in het begin van den oorlog werkten, is thans vervangen door een lichter, gemakkelijker te vervoeren model. Het toestel weegt zoowat 60 pond en kan een vuurstraal uitwerpen over een afstand van 30 tot 35 yards (1). Elk apparaat wordt bediend door vier, in onontbrandbare kleeren gestoken, soldaten onder bevel van een onderofficier. Eén van de vier mannen draagt het straal-apparaateen tweede controleert de slang en het mondstuk, voor het krijgen van de juiste richting, terwijl de beide andere mannen gewapend zijn met handgranaten om de vlammenwerpers te beschermen. Allen moeten echter het toestel kunnen bedienen voor het geval één of meer der bedieningsmanschappen gedood worden De „Flammenwerfer" worden bijna uitsluitend gebruikt bij raids ter voorbereiding van den aanval. Elke compagnie vlam menwerpers bestaat uit 120 man en is verdeeld in 4 secties. De gemiddelde leeftijd der bedieningsmanschappen is van 22 tot 25 jaar. Wegens het buitengewone gevaar, waaraan deze man nen zijn blootgesteld, bieden zich slechts weinig vrijwilligers voor deze compagnieën aan (Soer: Handelsblad). 743 (0 1 pond 0,454 K.G- 1 yard 91 c.M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 81