„De militaire groet in het openbaar". Wederwoord van Ritmeester v. d. Berg v. saparoea aan den heer v. G., die genoemde brochure in de boekaankondiging van het Februari-nummer besprak. „Prins Maurits' plakkaten en instructiën van 1599 nopens ons krijgswezen", door Maj. v. Dam v. Isselt. „Stellingen achter waterkeeringen",[door Kap. Wijnandts Schr bespreekt de uitlating van kap. v. Munnekrede op een lezing in Krijgswetenschap, dat het gevaarlijk zou zijn achter dijken of kaden een weerstandslijn te kiezen, welke tot onmiddellijke wa- terkeenng dienen. Bij het stuk schieten van den dijk kan het water zoowel naar eigen als naar 's vijands zijde afvloeien, maar door het zijn in eigen huis kunnen van onze zijde daar betere maatregelen tegen worden getroffen. Politiek maandoverzicht, enz Artilleristisch Tijdschrift No. 4. Kap. Nauta Pieter besluit zijn artikel over het schieten van veldbatterijen in afdeelingsverband. Voor de officieren, die in de gelegenheid waren onze artillerie kaderoefeningen bij Tro- gong bij te wonen, geeft het artikel veel leerstof, omdat "zij het juist bijgewoonde kunnen vergelijken met de gegeven be schouwingen. „Kustverdediging Verschillende mogelijke landingspunten op onze kusten worden thans door schr. in het kort besproken en de maatregelen, welke voor de bescherming van die punten noodig zijn Daarbij komt vanzelf ter sprake de taak, welke aan de marine toegedacht wordt, en het materieel, dat daartoe door schr. gewenscht wordt, zoomede de voor de zeemacht in Nederland aangewezen steunpunten. Schr. eindigt met de ver klaring, dat hij slechts de groote lijnen van onze kustverdediging behandeld heeft en met de belofte meerdere punten later verder uit te werken. „Het schieten der Vesting Artillerie" (vervolg). -De organisatie der artillerie van het veldleger,", door kap. CARSTENS. Sichr, acht het noodig, dat de gezamenlijke artillerie van het veldleger reeds in vredestijd organiek bij de divisies is inge deeld. Vasthoudende aan de sterkte der tegenwoordige divisie 750

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 88