Bet Derleenen üan subsidie aan fabrikanten en eigenaars Dan Drachtautomobielen, geschikt Door militair gebruik, in 3apan. Alleen aanjapansche fabrikanten en bezitters van automobielen wordt subsidie verleend Alleen de automobielen, welke voldoen aan de door den minister van oorlog vast te stellen eischen, uitsluitend zijn be stemd voor het vervoer van goederen of gemakkelijk daartoe kunnen worden gewijzigd en een laadvermogen van niet minder dan 1 Engelsche ton (1016 K.Gbezitten, kunnen voor het merking worden gebracht. Aan den fabrikant kan eene bouwsubsidie van niet hooger dan 2000 yen per automobiel worden verleend. Neemt de fabrikant de automobiel, voor welke de boven staande subsidie is verleend, zelf in gebruik, dan kan hem eene toeslagsubsidie van niet meer dan 500 yen verleend worden. Aan den kooper van eene aan de betrokken eischen voldoende automobiel, waarvoor aan den fabrikant eene bouwsubsidie is uitgekeerd, kan eene koopsubsidie worden toegekend van niet meer dan 1000 yen. Aan den bezitter van eene aan de betrokken eischen voldoen de automobiel, waarvoor een toeslag- of koopsubsidie is uitge keerd, kan eene onderhoudsubsidie worden toegekend van niet meer dan 300 yen per jaar. Deze subsidie wordt slechts verleend voor den tijd van 5 jaren na het tijdstip, waarop eene toeslag- of koopsubsidie, of 10 jaren na het tijdstip, waarop eene bouw subsidie is uitgekeerd geworden. De automobiel, waarvoor eene der bovenvermelde subsidies is toegekend, wordt „beschermde" genoemd. De minister van oorlog is bevoegd ten allen tijde bescherm de automobielen te onteigenen of in gebruik te nemen voor militaire behoeften. De uit te betalen schadeloosstelling wordt door den minister bepaald. beschermde automobielen kunnen niet worden uitgevoerd, dan wel worden verpacht, geleend of in pand gegeven aan vreem delingen. De minister van oorlog is bevoegd op geregelde tijden inspectie te doen houden over den toestand der beschermde automobielen en voor zooveel noodig den eigenaar opdracht te geven de noodige herstellingen of verbeteringen te doen aanbrengen. Evenzoo is de minister bevoegd de eigenaars van beschermde automobielen te voorzien van voorschriften op het onderhoud hiervan. De minister van oorlog is bevoegd de terugbetaling te vor deren van het totale of gedeeltelijke bedrag van subsidies van personen, als hieronder genoemd: 741

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 79