ülemoriaro. Nooit was ik getuige van zoo'n groote verslagenheid bij het vernemen van den plotselingen dood van een onzer makkers als Woensdag den 11 den September, toen als een loopend vuur het bericht van het noodlottig vliegongeluk te Soekamiskin, waarbij Engelbert van Bevervoorde het leven liet, over Bandoeng zich verspreidde; nooit was ik getuige van zoo'n indrukwekkende begrafenis als den volgenden dag plaats had Dit mag niet enkel worden toegeschreven aan de omstan digheid, dat het bericht in de vredige omgeving kwam als een donderslag aan helderen hemel, doch vooral aan het algemeen medevoelen met het verlies, dat de dood van Jop vormde, in de eerste plaats voor zijn jonge weduwe, dan voor zijn vele vrienden, en eindelijk en niet het minst voor het Leger in het algemeen en voor den Vliegdienst in het bijzonder. Steeds even kalm, steeds bereid hulp te verleenen, waar hulp noodig was, was Jop een vriend van allen, die hem leerden kennen, een kameraad, waarop men kon bouwen. Ik schreef hierboven, dat zijn dood een verlies was voor het Leger aangetoond behoeft dat niet te worden, zijn schitterende loopbaan geeft daarvan het duidelijkst getuigenis Den 23sten Juli 1903 benoemd tot 2de Luitenant, vertrok hij na een kort verblijf in het vredesgarnizoen, den 1 sten December 1905 naar Celebes, waar hij tot 9 September 1910 bleef. In die jaren heeft hij zeer veel gedaan voor de pacificatie van dat gewest. Van zijne handelingen aldaar treden op den voorgrond zijn aandeel in den aanval op de versterking Lalilondong, waar de onder zijn commando staande 3 sectiën, dank zijn beleid volle en krachtige aanvoering, aan de zuidzijde van de ver sterking wisten door te dringen, verder zijn beleidvolle leiding 757 I. M. T. 47 1918.

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 3