practijk gebracht door hetgeen door de verschillende sectiën wordt verricht (een exercitie, een sportoefening,, enz.) of het resultaat van het door die sectiën verrichte (aantal treffers bij de gezamenlijke schietoefeningen, het aantal personen, dat op één dag aan de gestelde eischen voor een individueele oefening voldoet, een stuk graafwérk, enz. enz.) ten aanschouwe of ten aanhoore van allen met elkaar te vergelijken, daarbij tevens eene belooning toekennende aan de beste sectie(n). Door dit zelf te doen (hoogstens overlaten aan een officier, die dat ook goed doet) op eene wijze, die aanmoedigt en de lust opwerkt om een andermaal ook prijswinner te zijndie looft zonder den winnaar ijdel te maken, noch de anderen te kwetsen; die op gemaakte fouten wijst zonder te verkleinen, zal men er wel lust en leven inblazen, doch geen naijver opwekken. En de belooningen? Helaas, moet ik erkennen, dat een Com pagniescommandant al over zeer weinig fondsen beschikt voor het toekennen van belooningen. Met een dubbeltje, een sigaar of een sigaret doet men echter soms al wonderen, omdat die „van den kapitein' zijn. Voorts denke men andere belooningen uit, als: de Compagnie, die het beste gexerceerd heeft, bij het naar huis toe gaan vooraan te laten loopen. Muziek volop, prettig loopen en geen stof Daar doen onze mannetjes heel wat voor! Een sectie, die uitmunt, eerder laten inrukken, enz. enz. Heeft men, door connecties in de buurt, gelegenheid om de militairen een inwerking zijnde suikerfabriek of zoo te laten be zichtigen. eene badplaats voor eenige uren ter beschikking te krijgen, dan zal het vooruitzicht op zoo'n genoegelijken dag onze menschen aansporen hun beste beentje voor te zetten. J- 810

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 62