üan Alles wat. 3apan's toerustingen te land en ter zee. Den 29sten Juni jl. werd in het Keizerlijk Paleis te Tokyo een maarschalkenraad gehouden, waar, naar gezegd wordt, overeenstemming werd verkregen omtrent de eischen der lands verdediging en de daarmede verband houdende versterking der vloot. Naar verluidt, zoude het leger beoogen tot eene eindsterkte te komen van 42 divisiën, elk van 3 regimenten a 3 bataljons, waarbij dan het brigadeverband zoude komen te vervallen. Aan gezien thans de infanteriesterkte 84 regimenten is en in de toe komst 126 zoude worden, zou de legeruitbreiding aan infanterie reeds 42 regimenten bedragen. Tevens zoude het legerkorpsver- band worden ingevoerd, het korps ter sterkte van 2 divisiën. De marine houdt vast aan een kern van 3 eskaders, elk sterk 8 slagschepen en 8 slagkruisers, dus de vlootuitbreiding. ge let op de thans aangenomen sterkte van één eskader van 8 en 6, zoude bedragen 16 slagschepen en 18 slagkruisers. Oppervlakkige kostenberekeningen stellen de vereischte be dragen voor deze uitbreiding der weermacht vast op rond 175 millioen yen voor het leger en 1080 millioen yen voor de vloot, eene schatting, welke aangenomen mag worden zeer laag te zijn. Hoewel de bevolking zonder twijfel den financiëelen druk zal gevoelen, moet Japan geacht worden in den tegenwoordigen tijd wel de gelden, benoodigd voor deze verreikende uitbrei dingsplannen, te kunnen opbrengeneen zeer belangrijk punt moet voor de legerautoriteiten zijn het verkrijgen van de voor de nieuwe formatiën benoodigde officieren en manschappen. Menigvuldig zijn toch de klachten, welke gehoord worden omtrent den achieruitgang van het physiek der voor de keuring opkomende lotelingen, lerwijl niet zonder bezorgdheid de ver minderde toeloop voor opleiding tot officier wordt gadegeslagen, nu in de laatste jaren in handel en nijverheid aan de Japansche jongelingschap een aanmerklijk voordeeliger toekomst is openge steld, dan het officierskorps biedt. 811

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 63