Onder „Nieuwe vindingen op militaier-technisch gebied" geeft luit-adj. Koppert korte, met figuren toegelichte beschijvingen vaneen in Engeland ontworpen kettingprojectiel bestemd voor het vuren op luchtvaartuigen (eigenlijk een verbeterde uitgave van de vroegere kettingkogels een Italiaansch ontwerp van een vliegtuigbom; een veiligheidsinrichting tegen ontijdig sprin gen als gevolg van stooten, laten vallen enz, van projectielen met sterk brisante springlading; ten slotte een electrische mor tier of mijnenwerper, waaraan eenige algemeene beschouwingen over electrische kanonnen werden vastgeknoopt, „De techniek der cavalerie-verkenningspatrouille" door luit. adj. van Voorst Evekik, een populaire beschrijving aan de hand van het Ned. V. V. van de taak van zoodanige patrouille, leent zich n. m. m. ook zeer goed, mits voor aansluiting aan ons eigen V. V. pasklaar gemaakt, voor behandeling met het kader van ons ruiterwapen. Luit. Reyers wil den bij de infanterie bestaanden tegenzin tegen marschoefeningen wegnemen door deze minder geestdoodend te maken, waartoe hij in zijn opstel over „Marschoefening bij de Infanterie" enkele middelen aan de hand doet. We kunnen het slechts enkele bladzijden bestaande artikel ter lezing aanbevelen, al was het alleen maar, omdat eruit te bemerken valt, dat de meeste der desiderata van den Schr. bij ons al lang zijn inge voerd en in onze voorschriften en reglementen zijn vastgelegd. Van de hand van luit. Voorwat, treffen we twee opsteUen aan; het eene onder den titel „Ou ne monterais-je pas?" is een vertaling van een hoofdstuk uit het boek „En plein vol" van Marcel Nadaud en geeft de beschrijving van een tragisch ongeval van een leerling-vliegerhet andere is een vervolg van ,,De invloed van den stellingoorlog op den vliegtuigenbouw en op de luchttactiek," waarin de waarde van het bommen- werpen uit de lucht in den stelling- en den vestingoorlog wordt besproken, en voorts een beschrijving wordt gegeven van het verkenningsvliegtuig. Verder bevat deze aflevering nog; Kleine wenken voor de practijk" door luit. Buys (over den weg, door ordonnansen te volgen)een kort opstelletje over „Het Grieksche Leger", van luit. van Lokhorst; „Handleiding bij het onderricht in den veiligheidsdienst en verkenningsdienst te geven aan a.s. onderofficieren" door kap. Kuyperten slotte „Pakkende ant woorden" (uit de krijgsgeschiedenis) door kap. de Gelder. 818

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 70