Mavors. No. 6, Juni 1918. Kap. v. d. Akker besluit zijn artikel over „Het inrichten van en de strijd in de loopgraven" met een beschrijving van de bijzondere inrichtingen De oorlogvoering in het polderland brengt weder vele pen nen in bewegingthans geeft luit. Schmidt eenige beschou wingen ten beste over dit voor ons van geen direct belang zijnd onderwerp. „Een wacht van zes man" vormt het onderwerp van een artikel van kap. Kuyper, die aan de hand van het Ned. V. V. de verplichtingen van en gedragsregels voor zoo n wacht behandelt. Luii. Voorwalt beëindigt zijn opstel over „De invloed van de stellingoorlog op den vliegtuigenbouw en op de luchttectiek". Achtereenvolgens worden daarin besproken de taak van den infanterie-vlieger, het jachtvliegtuig en de vliegtuigen van het allergrootste type voor het bommenwerpen enz. Dat de veterinaire dienst bij het Engelsche leger goed is ingericht en de paardenartsen daar een zeer goede positie hebben, blijkt duidelijk uit het artikel van kap. dr. Thomassen „Over den veterinairen dienst bij het Engelsche leger". Volledigheidshalve vermelden we nog het artikel„De vredes- toelagen van reservisten en de bezoldiging van gemobiliseerde burgerlijke ambtenaren". Militair Technisch Tijdschrift No. 1 (Mei 1918) Een nieuw Nederlansch militair tijdschrift, „uitgegeven met toestemming van het Legerbestuur" en gewijd aan de militaire techniek! De hoofdredactie is in handen van den kapitein der Artillerie K. E. Oudendijk, die in zijn woord „Ter inleiding" mededeelt, dat het tijdschrijft de belangstelling zal vragen bij alle wapens en dienstvakken van het leger en in de technische kringen der burgerij. „Van de vele ervaringen heet het ver der die wij in dezen oorlog hebben opgedaan, dringen er zich twee zeer duidelijk aan mij op. in de eerste plaats deze, dat ook de troepenofficier het bij de vervulling van zijn oorlogstaak niet meer zonder een dege lijke technische ontwikkeling kan stellen en in de tweede, niet minder voorname plaats, dat het leger zijn taak niet kan ver vullen, wanneer het niet gesteund wordt door alle beschikba- 819

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 71