uit een Amerikaansch tijdschrift een populaire verhandeling over de kracht van springstoffen, benevens een beschrijving van de Fransche artillerie-schietschool tijdens den oorlog. We lezen hierin, dat waar vóór den oorlog gemiddeld 200 officieren jaarlijks bij die school gedetacheerd weden, hun aantal tijdens de eerste 34 maanden van den oorlog 10000 bedroeg. Verder dat, geleerd door den oorlog, de nadruk werd gelegd op: in nigste samenwerking met de inf. bij iederen inf. regt. ct. (bat. ct.) een art officier (onderofficier) van de aan het regt. (bat.) toegewezen afdeeling (batterij); inf. en art in innigste verbin ding met elkaar, meest telefonisch; vlagseinen in den regel niet bruikbaar; alle afd. en regt. cn. hebben radio-stations voor het opvangen van de meldingen uit vliegtuigenluchtfotografie van groot belang van het opsporen van vijandelijke batterij stellingen, enz. Ten slotte vinden we onder „Verschiedenes" nog een beschrij ving van de nieuwe tanks en een berichtje over autotractie bij de Amerikaansche artillerie, waaruit blijkt dat de batterijen met middelbare kalibers middels „caterpillars" zullen worden voort bewegen en dat proeven, om geschikte trekmotoren voor de veld-artillerie te vinden, nog geen resultaat hebben gehad. Artillerisiische Monatshefte. Maart 1918. De Maart-aflevering beweegt zich bijna geheel op ballistisch gebiedzoo vinden we een artikel over de verandering van de luchtdichtheid in verband met de hoogte. Als men bedenkt, dat bij de tegenwoordige wijze van vuren met zwaar worp- en lange afstandsgeschut, nl. onder zeer groote elevatiën, een groot deel van de baan van het projectiel in de hoogere luchtlagen kan komen te liggen is het begrijpelijk, dat meer dan vroeger aandacht wordt besteed aan den invloed, daardoor op ballistisch gebied uitgeoefend. In hetzelfde genre ligt een artikel ,,Zur Lösung des Haupt- problems der auszeren, Ballistik für ein beliebiges Luftwider- standsgesetz1', terwijl een ander balistisch onderwerp ter sprake komt in eenige opmerkingen naar aanleiding van een reeds vroeger verschenen artikel over de baan van projectielen en bommen, die in horizontale richting luchtvaartuigen verlaten. (1) In de Mei-aflevering van het Militair Technisch Tijdschrift lazen we o. a., dat meer dan van de baan van het projectiel uit het kanon met 120 K. M. dracht boven 10.000 M. hoogte legt 825

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 77