De luchfuacri in japan. Op de bogrooting van het dienstjaar 1918 1919 zijn gelden toegestaan voor de oprichting van een 3de en een 4de luchtvaartbataljon. Grond voor twee nieuwe vliegkampen is reeds aangekocht en de werkzaamheden voor de inrichting daarvan zijn begonnen. Naar vernomen wordt, zal het 3de luchtvaartbataljon gelegerd worden te Yokkaichi het 4de nabij Fukuoka in Kyushiu. Omtrent oprichting dezer formatiën zelve werd echter nog niets vernomen. Hiermede zal echter de voorgenomen sterkte van den Japanschen luchtvaartdienst niet voltooid zijn. Reeds thans verschijnen wederom berichten omtrent plannen tot verdere uitbreiding der luchtvaartformatiën. De aviatiek zelve houdt echter, voorloopig althans, nog geen gelijken tred met de sterkte der zich uitbreidende lucht vaarttroepen en menigvuldig zijn de klachten der pers omtrent weinigen vooruitgang in de bekwaamheden der militaire vlie geniers en de door hen bereikte resultaten, waarbij menige waarschuwende stem wordt vernomen, wat wel het lot moet zijn van Japan's groote steden, grootendeels uit houten huizen bestaande, bij een eventueelen vijandelijken luchtaanval. Dat het vliegwezen van het Japansche leger in het minst nog niet in staat is daartegen actief op te treden, wordt openlijk erkend. Dat men nog geen vol vertrouwen stelt in de in eigen werkplaatsen vervaardigde vliegtuigen en motoren, blijkt uit de bestelling nog steeds van machines in het buitenland Zoo bestelde Japan 20 Sopwith-machines in Engeland, waarvan er thans 6 te Tokorozawa zijn aangekomen. Het ministerie van oorlog werd in staat gesteld dezen aankoop te doen door eene gift van 1 milioen yen, ontvangen van een door den oorlog rijkgeworden Japanner. De vliegtuigen zijn bestemd voor verkenningen, hebben eene snelheid van 150 K.M. en zijn be wapend met 2 mitrailleurs. Door het ministerie van oorlog is bepaald, dat personen, ouder dan 17 jaar, die practische kennis van de luchtvaart bezitten, eene verbintenis kunnen aangaan voor actieven dienst bij de militaire luchtvaart. De resultaten van de proefvluchten der militaire vliegeniers die hun brevet behaalden, blijven nog steeds zeer matig. De zesde jaarlijksche ploeg, sterk 12 officieren, zoude eind April eene proefvlucht afleggen ter lengte van ongeveer 275 K. M. met eene tusschenlanding; van de vier deelnemende vliegtuigen model Maurice Farman met 100 PK. Daimler-motor voltooide Op ongeveer 38 KM. westelijk van Nagoya. 812

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 64