SB BB Lu Ouerzicht cmer Dederlandsche militaire tijdschrift en. Militaire Spectator No. 6. Juni 1918. Kapt. K. E. Oudendijk houdt in een vlot geschreven stuk een krachtig pleidooi voor het zuiver houden van onze taal, zonder daarom in schadelijke overdrijving te vervallen. O.a. wijst hij op de vele germanismen, welke als gevolg van het bestudeeren van de Duitsche vakliteratuur in onze militaire reglementen, voorschriften en handboeken zijn binnengeslopen. Wij sluiten ons gaarne bij 's Schr. betoog aan; verwaarloozing van de taal is voor het volksbestaan even schadelijk als ver waarloozing van de weermacht. De Eerste-Luitenant van Slobbe bespreekt de lezing van Kapt. van Munnekrede in „Krijgswetenschap" op 21 Dec 1917 over den strijd in het polderlandhij blijkt niet met alle con- clusiën van den Heer v. M. in te stemmen. Hoewel wij hier eigenlijk geen polderland hebben, bevat zoowel de lezing van Kapt. v. M. als het stuk van den Heer v. S. veel, dat ook voor ons van belang is: immers, op natte en drassige sawah's ondervindt de gevechtsvoering soortgelijke bezwaren als in het polderland. In een kort antwoord op de opmerkingen, die de Eerste- Luitenant-Adjudant T. L. G. Boekhout in de Febr.-afl. naar aanleiding van een vroeger geschreven artikel van den Eerste- Luitenant W. L. Koster gemaakt heeft, licht laatstgenoemde Schrijver zijn oordeel nader toe. De Eerste-Luitenant der Genie J. H. de Man bespreekt het gebruik van gewapend en ongewapend beton bij verdedigings werken. Klaarblijkelijk heeft een artikel van den Res. Luitenant- Kolonel der Genie P. A. M. Hackstroh in het April Nummer, dat eenige waarschuwingen tegen gewapend beton heeft doen hooren, Schr. tot zijne verhandeling gebracht. In een duidelijk en ook voor niet-ingenieurs volkomen begrijpelijk betoog vergelijkt hij 814

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 66